Про це сьогодні пише New York Times, зауважуючи, що на цю дату в Грузії заплановані парламентські вибори, і лібералізація могла б стати аргументом в кампанії правлячої партії.
Німеччина в червні заблокувала процес скасування короткострокових віз для грузинів, наполягаючи, що ЄС повинен спочатку розробити систему зупинки дії безвізового руху. Цю ініціативу підтримали Франція і Італія. Згодом процес переговорів про розробку такого механізму між країнами-учасницями і Європарламентом застопорився.
"Деякі країни кажуть, що вони підтримують лібералізацію візового режиму з Грузією, але насправді діють зовсім в протилежному напрямку", - сказав неназваний дипломат ЄС.
А в цей час, грузинська опозиція перед виборами звинувачує правлячу "Партію мрії" у провалі зовнішньої політики, оскільки обіцяний безвізовий режим не був запроваджений. Тим часом, повідомлялося, що комітет Європарламенту розгляне питання безвізового режиму з Україною 26 вересня. для остаточного затвердження рішення необхідний консенсус (схвалення) трьох сторін: Єврокомісії (вже є - ред.) Європарламенту (в процесі - ред.) та Ради ЄС (питання може бути розглянуто на початку жовтня).