З вересня 2015 року країни ЄС депортували 569 мігрантів, яким було відмовлено у статусі біженця, повідомляє Deutsche Welle, такі дані оприлюднила Єврокомісія.
Для цих цілей країни Євросоюзу організували як мінімум 13 спецрейсів у країни Балканського півострова, а також Африки і Азії. Як випливає з документів з організації рейсів, польоти здійснювалися в Албанії, Вірменії, Грузії, Косово, Єгипет, Туніс, Нігерію і Пакистан.
У процесі брало участь європейське прикордонне агентство Frontex, створене спеціально для вирішення питань про депортації мігрантів.
Як відомо, країни ЄС зіткнулися з серйозною кризою мігрантів. За даними ООН, кількість біженців в Європі перевалило за півмільйона, вже перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря.
Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".