ЄС чекають складні пошуки балансу між ворожістю і партнерством з Росію – Wyborcza

Поділитися
ЄС чекають складні пошуки балансу між ворожістю і партнерством з Росію – Wyborcza ЄС доведеться визначитися, до якої співпраці з РФ він готовий і де межа такої взаємодії. © Sputnik/ Vladimir Sergeev
Але не залежно від того, як буде змінюватися політика Брюсселю, рішення НАТО про зміцнення східних союзників лишиться в силі.

Сьогодні в Брюсселі відбудеться засідання ради "НАТО-Росія" на рівні послів. Темою розмови будуть рішення варшавського саміту альянсу щодо зміцнення оборони союзників у Східній Європі. А також встановлення каналів політичного і військового зв'язку, щоб скоротити ризики випадкових інцидентів між силами НАТО і Росії, зокрема в балтійському регіоні.

"Вочевидь, щоб уникнути таких інцидентів вистачило б і того, щоб російські літаки не влаштовували ризикованих маневрів", - пише на сторінках Gazeta Wyborcza Томаш Бєлецький.

Однак, на його думку, зустріч представників НАТО і Росії все ж небеззмістовна. Хоча після розмови послів навряд чи варто чекати серйозних рішень. Але з іншого боку, можливість ще раз пояснити наміри альянсу, підтримувати контакти і шукати хоч якесь поле співпраці – це саме робота для такого роду дипломатів. Рада "НАТО-Росія" востаннє збиралася в квітні після довгої дворічної перерви, яка виникла через окупацію Криму і російського вторгнення в Україну.

Сьогоднішня зустріч, на думку автора, зовсім не означає, що відносини НАТО з Росією повернулися до звичайного режиму. Але і класична Холодна війна між сторонами не розгортається. Москва стала ворогом Заходу у Східній Європі, коли силою перекроїла кордони сусідньої країни і дестабілізувала Донбас. Але при цьому вона була партнером у вирішенні інших проблем, зокрема на переговорах з Іраном про його ядерну програму і "влізла" в переговори щодо завершення громадянської війни в Сирії.

"ЄС також зараз називає Росію "стратегічним викликом". Але пошук балансу між партнерством і ворожістю буде однією з найбільш складних дискусій впродовж найближчих місяців", - йдеться в статті.

Автор нагадує, що голова Європейської ради Дональд Туск визнав, що продовжити санкції проти Росії після січня 2017 року буде не просто без політичних дебатів щодо відносин між ЄС і Москвою. І "анонсом" цих дебатів стали політичні розколи в ключових країнах європейського об'єднання. Приміром, в Німеччині міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр і канцлер Ангела Меркель дотримуються різних позицій щодо Росії. Або ж у Франції стали очевидними протиріччя між проросійським політиком Ніколя Саркозі і президентом Франсуа Олландом. Останній хоч і без ентузіазму, але все ж підтримує подальший тиск на Кремль.

Не відомо, хто в Європі візьме гору в питанні відносин з Росією: "яструби чи голуби". Але попри це, в силі лишиться важливе рішення НАТО зміцнити східний фланг. І сьогодні російський посол буде офіційно повідомлений про це рішення, хоч і не буде запрошений на переговори.

Тим часом, видання Wall Street Journal писало, що відносини НАТО з Росією після саміту у Варшаві будуть на межі. Те, як будуть розвиватися відносини НАТО з Москвою, буде залежати від "російської поведінки" найближчими місяцями, а також від бажання Володимира Путіна виконати Мінські угоди. У свою чергу видання New York Times пише, що Україну на саміті НАТО "поплескали по спині" і дали невеличкі обіцянки, про які Київ говорив з альянсом і раніше. Однак, попри слова підтримки в столиці Польщі, країни-члени впродовж останніх кількох місяців тиснули на Україну, змушуючи її провести вибори в Донбасі і піти на поступки агресивній Москві. Хоча Столтенберг допустив надання Україні летального озброєння країнами НАТО. Столтенберг також висловив занепокоєння загостренням ситуації в зоні АТО і в черговий раз закликав сторони до виконання Мінських домовленостей.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі