Японія вирішила скоротити запаси радіоактивного плутонію

Поділитися
Японія вирішила скоротити запаси радіоактивного плутонію Уряд не повідомляв, коли саме і яку кількість запасів плутонію буде скорочено
У Японії на кінець 2017 року було 47 тонн плутонію.

Японія зобов'язалася скоротити свої найбільші запаси високотоксичного радіоактивного матеріалу плутонію, який перебуває в неядерному збройному стані. Японія пішла на такий крок після тиску з боку Сполучених Штатів і Китаю, передає Reuters.

Уряд Японії не повідомляв, коли саме і яку кількість запасів плутонію буде скорочено. Японія закрила більшість своїх реакторів, що використовує плутоній, після катастрофи на АЕС у Фукусімі в 2011 році.

Японія - єдина країна, у якої немає ядерної зброї, але є великі запаси плутонію. Це призвело до проблем безпеки з боку Китаю та інших сусідів.

У Японії на кінець 2017 року було 47 тонн плутонію, в тому числі 21 тонна, що зберігається на підприємствах попередньої обробки у Великій Британії, і 15 тонн у Франції, що дозволило зробити тисячі атомних бомб.

"Японія зменшить розміри своїх запасів плутонію", - заявила Японська комісія з атомної енергії.

Плутоній є основою ядерного паливного циклу, багатого ресурсами, в якому відпрацьоване паливо з ядерних реакторів переробляється в плутоній, а потім повторно використовується.

Але тільки обмежена кількість реакторів в Японії може використовувати MOX-паливо, суміш урану і плутонію, перероблених з відпрацьованого ядерного палива. Чотири з шести діючих в даний час реакторів можуть використовувати МОХ і споживати близько 2 тонн плутонію на рік.

11 березня 2011 року стався найсильніший в історії Японії землетрус магнітудою 9,1, який викликав цунамі з висотою хвилі понад 40 метрів. Удар стихії обрушився на узбережжя, ставши причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1", де вийшла з ладу система охолодження реакторів. Це призвело до порушення герметичності споруд і радіоактивного зараження місцевості. Територію навколо станції покинули близько 300 тисяч жителів.

Катастрофа на АЕС "Фукусіма-1" стала найсерйознішою з часів Чорнобиля у 1986 році.

20 липня Велика Британія попередила Євросоюз, що вона має право повернути радіоактивні відходи в країни їх походження, якщо в ході переговорів по Brexit не буде досягнуто угоди про ядерне регулювання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі