"Ми в Пентагоні згодні з нашими політичними лідерами в Конгресі: так, якщо потрібно, ми повинні бути готові надати оборонне озброєння Україні. Зброю, оснащення, системи захисту, - це все треба передати не для того, щоб вбивати, а щоб рятувати життя людей від агресії проросійських терористів, а також росіян, які вторгнулись в Україну", - цитує італійське видання La Repubblica головнокомандувача НАТО в Європі.
Він додав, що якщо Захід не хоче воювати на боці України, треба "хоча б озброїти союзників". При цьому Брідлав запевнив, що в США і в НАТО підтримують ідею продовження переговорів. Однак він зауважив, що за останні 10 днів ситуація змінилася, і проросійські терористи перейшли умовний кордон, який був закріплений в Мінську.
"Ми не виключаємо, що дамо Києву те, про що він просить. Нас просили допомогти у вирішенні проблем у сфері артилерії і зв'язку", - уточнив Брідлав.
При цьому він також закликав ефективно боротися з російською пропагандою, яка виявилася ефективним інструментом "гібридної війни" в сукупності з корупцією і енергетичним шантажем. Раніше видання The Guardian писало, що Олланд і Меркель поїхали до Путіна, щоб США не озброїли Україну. Європейські лідери виступають проти такого кроку і вважають, що він спровокує ще більшу ескалацію насилля. В цей же час, видання Bloomberg в редакційній статті писало, що Європа може розділитися, якщо не вижене Путіна з України.