Видання Bloomberg наводить кілька цитат з промови китайського лідера, який виступав більше трьох годин.
Щодо зовнішньої політики
"Китай виступає проти нав'язування своєї волі іншим, проти втручання у внутрішні справи інших країн і проти того, щоб сильні країни залякували слабкі. Ніхто не повинен чекати, що Китай проковтне щось, що буде суперечити його інтересам", - сказав Си Цзиньпін.
Видання зауважує, що більш амбітна і напориста політика стала характерною рисою правління нинішнього китайського лідера. В травні він виділив 549 мільярдів юанів (82 мільярди доларів), а також заохотив банки виділити ще 300 мільярдів юанів на те, щоб інвестувати закордоном у проект "Шовкогового шляху", який був запущений в 2013 році.
Щодо економіки
"Ми перемістимо китайські підприємства на середній рівень глобального ланцюга цінності і будемо сприяти низці передових виробничих кластерів світового класу", - сказав Си Цзиньпін.
Ці його слова прозвучали на тлі того, що зростання другої найбільшої економіки в світі минулого року скоротилося до 6,7%. І це найнижчий річний показник за чверть століття. Очікується, що зростання китайської економіки збережеться на такому ж рівні і цього року, наступного ж йому прогнозують уповільнення до 6,4%, а в 2019-му - до 6,1%.
Щодо ринків
"Ми покращимо умови регулювання, яке опирається на монетарну і макропруденційну політику. Ми побачимо, що процентні ставки і обмінний курс стануть більш ринковими", - сказав лідер Китаю.
Однак, на передодні конгресу компартії команда Си Цзиньпіна зробила кроки для того, щоб недопустити будь-які коливання на фінансовому ринку. Фондова біржа демонструє найменший рівень волативності за 25 років. Основний Шанхайський композитний індекс зріс на 9% цього року. Китай також розвіяв поширену думку, що юань буде поступово знецюніватися. В 2017 році вартість валюти зростала після трьох років скорочення.
Щодо іноземних інвестицій
"Китай зберігає базову національну політику відкритості до зовнішнього світу і наполягає на відкритості своїх дверей для участі у будівництві", - сказав на конгресі Си Цзиньпін.
Однак, в оцінці Організації економічної співпраці і розвитку Китай посідає 59 місце серед 62 країн за відкритістю для іноземних прямих інвестицій. Китайська економіка стає менш залежною від прямих іноземних інвестицій. В 2016 році на них припадало трохи більше 1% від ВВП країни. Хоча десять років тому цей показник складав 2,3%, а в 1996 році - 4,8%.
Щодо довкілля
"На додачу до створення матеріального і культурного достатку, забезпечуючи зростаючі потреби народу в кращому рівні життя, ми повинні забезпечити також кращу якість екологічних продуктів, задовольняючи зростаючий попит на красиве довкілля", - сказав Си Цзиньпін.
Однак, у Пекіні рівень забруднення повітря часом перевищує в 10-20 разів норму, визначену Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
Щодо боротьби з корупцією
"Ми повинні лишитися твердими, як камінь, в нашому рішенні створити надзвичайний імпульс і здобути вирішальну перемогу", - сказав китайський лідер.
Видання зауважує, що антикорупційна кампанія стала характерною для років правління Си Цзиньпіна. З 2012 року сотні тисяч чиновників були схоплені за звинуваченнями у хабарництві. Але серед них також опинилися і потенційні суперники китайського лідера.
Раніше видання The Economist писало, що лідер Китаю став впливовішим за президента США. Китайська економіка досі лишається другою після американської, а китайська армія хоч і наростила м'язи, але все ще значно поступається Збройним силам США. Але економічна і військова сила - це ще не все.