Якби не військова допомога інших країн, за ці два місяці «України вже не було б на мапі». А Владімір Путін пішов би в наступ проти країн Балтії.
Таку думку висловив директор італійського аналітичного центру CSI Андреа Маргеллетті, - пише Gazeta Wyborcza. Відповідаючи на запитання італійських журналістів, він наголосив, що Захід не намагається ще більше розпалити війну, коли виділяє додаткову військову допомогу для армії України. Зокрема, США збираються виділити на це додаткові 33 мільярди доларів.
«Я вважаю, що в такий критичний момент ми повинні відкласти вбік наші симпатії й ідеологію. Той, хто професійно займається аналізом, сприється на фактах. Одна країна - Росія - вторглася на територію іншої країни - України. Без міжнародної допомоги жертва агресії не потрималася б довше кількох днів», - переконаний Маргеллетті.
Він також підкреслив, що не лише країни НАТО відправляють військову допомогу Україні. І мета цієї допомоги - не загострення конфлікту, а «підвищення шанстів самого існування українців і їхньої держави». Маргаллетті також прокоментував позицію тих, хто виступає проти постачання зброї Україні. Мовляв, це призвело б до «швидшого закінчення війни». Італійський експерт наголосив, що інші країни не повинні вирішувати, що буде краще для українців і їхньої держави. Однак, він наголосив, що «сильніша країна не обов’язково повинна перемогти».
«Ті, хто закликають до такого примирення, ігнорують той факт, що для миру потрібне бажання двох сторін. Але не схоже, щоб Путін, який нещодавно запустив ракети по ООН, хотів би скласти зброю», - сказав італійський експерт.
Він додав, що без постачання зброї Україні «Путін вже захопив би Київ і Україна з кілька днів, а потім атакував би країни Балтії». Маргеллетті також вказав на різні опитування, які свідчать, що більшість людей в Італії виступають проти відправки зброї українській армії.
«Страх перед тим, що може статися в майбутньому, можна зрозуміти. Але через нього інстинктивна реакція підміняє раціональну», - пояснив він.
Нагадаємо, що раніше Конгрес США підтримав законопроєкт про ленд-ліз для України.
Росія недвозначно погрожує світу своєю «ядерною палицею». Якщо накласти нові висловлювання, які звучать із Москви зараз, на багаторічну практику публічного захоплення силою ядерної зброї з боку Володимира Путіна, вищих російських чиновників, численних експертів та ЗМІ, можна стверджувати, що поріг застосування Росією ядерної зброї низький. Наскільки велика можливість застосування Росією ядерної зброї у війні з Україною, аналізує Олексій Іжак у статті «Ядерний шантаж Росії: до чого готовий Путін і що потрібно знати Україні».