WSJ: Білий дім робить помилку, коли відмовляє Україні в зброї для ударів по позиціях Росії здалеку

Поділитися
WSJ: Білий дім робить помилку, коли відмовляє Україні в зброї для ударів по позиціях Росії здалеку © en.wikipedia.org
Адміністрації Байдена давно пора відмовитися від практики робити «превентивні поступки» Москві. 

Інколи важко сказати, чи президент Джо Байден і його стратеги справді добиваються, щоб Україна перемогла в оборонній війні проти Росії. Чи вони лише хочуть, щоб вона вижила і підписала перемир’я, після якого ще більше її територій залишаться під російським контролем.

Ця американська неоднозначність знову стала проблемою на тлі нових військових здобутків Росії на Донбасі, - пише в редакційній статті Wall Street Journal. В понеділок російські війська зайшли в центр міста Сєвєродонецьк. Видання називає місто однією з головних українських твердить на Донбасі, промисловому серці країни. Наступ почався після безжальних артилерійських і ракетних обстрілів міста, яке вже починає нагадувати руїни Маріуполя.

Українські захисники багато тижнів тримали оборону в Маріуполі, але були змушені припинити опір. Їхня доля невідома. І лишається лише сподіватися, що їх визволять через обмін полоненими. Але припинення оборони Маріуполя дозволило Росії вивільнити сили для наступу на Сєвєродонецьк. Якщо і тут російські війська переможуть, це дасть їм додаткові сили для розширення атак на інших фронтах.

Видання пише, що у російської сторони є перевага в артилерії й ракетах. Більший радіус дії цих озброєнь, а також кількісна перевага дозволяє агресору завдавати українським військам великих втрат. Армія України отримала від США гаубиці. Але їй також потрібні ракетні системи, які здатні вести вогонь на великій відстані. Найкращий захист від артилерії - це, власне, свої артилерійські й повітряні можливості, які включають ракети. Американські системи могли б допомогти скоротити російську артилерійську перевагу і сповільнити наступ.

Пентагон натякнув, що США скоро можуть передати Україні деякі ракетні системи середньої дальності. Але президент Байден в неділю заявив: «Ми не збираємося відправляти Україні ракетні системи, здатні завдати удар по Росії».

«І ось знову Байден запевнив Владіміра Путіна в тому, що США не будуть робити. Президент не уточнив, але, вочевидь, він боїться, що відправка ракет може спровокувати Путіна», - пише видання, нагадуючи, що Україна вже знищувала склади зброї на території Росії, що ускладнило для Москви завдання відправки підкріплення на Донбас.

Небажання передавати українській армії необхідні ракетні системи, на думку Wall Street Journal, відповідає підходу Білого дому до України перед війною й впродовж неї. Інший приклад - відмова зібрати коаліцію, готову пробити російську блокаду українських портів для вивільнення експорту зерна через Чорне море. Україна забезпечує значну частину світу пшеницею і олією. І багато лідерів застерігають, що дефіцит продовольства призведе до зростання цін. В багатьох країнах можуть початися голодні заворушення.

«Багато країн у світі залежні від українського зерна. У питанні, що ми зараз робимо для вирішення цієї проблеми, у ВМС США зараз немає кораблів у Чорному морі. І ми їх не збираємося туди відправляти, якщо нам не накажуть. Комерційні судна теж не можуть там пройти зараз», - сказав начальник об’єднаних штабів США генерал Марк Міллі.

Wall Street Journal підкреслює, що США таким чином знову роблять «превентивну поступку», яка дозволяє Росії безкарно тиснути на економіку України, знаючи напевне, що Захід нічого не зробить. Так перемогти у війні чи добитися перемир’я на вигідних для Києва умовах не вдасться. Путін не відмовився від намірів повалити владу в Києві і напряму атакувати НАТО. Двозначність Байдена у допомозі Україні заохочує росіян вірити, що вони ще можуть здобути стратегічну перемогу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі