WP: В США допомога Ізраїлю не популярніша, ніж допомога Україні

Поділитися
WP: В США допомога Ізраїлю не популярніша, ніж допомога Україні © unsplash.com/reinf
Близько половини американців підтримують надання допомоги кожній з цих країн, незважаючи на набагато тісніші історичні зв'язки з Ізраїлем.

У 2014 році і Ізраїль, і Україна брали участь у конфліктах, які підготували ґрунт для того, що відбувається сьогодні. Але ніхто не порівнював, кому американці симпатизують більше. Опитування Gallup тоді виявило, що 17% американців вважають Україну союзником, і майже половина - 44% - сказали те ж саме про Ізраїль.

Звісно, такі результати були відзеркаленням давньої політики США щодо Ізраїлю, а також їхніх складніших і менш послідовних відносин з Україною. Але через 9 років потому, коли обидві країни ведуть війни з тими самими супротивниками, що й у 2014 році, різниця у бажанні американців допомагати Україні чи Ізраїлю не надто велика. В обох випадках опитування показують, що лише близько половини американців підтримують цю ідею, - пише Washington Post.

Про що це свідчить? Зростаюча ізоляціоністська тенденція американських правих і, можливо, зростаюча симпатія Демократичної партії до палестинців могли могли відбитися на поглядах в питанні допомоги Ізраїлю. І це могло скоротити те, що в іншому випадку могло б бути більш всеохоплюючою підтримкою.

Про це свідчить опитування, проведене Marist College, результати якого були опубліковані в середу. У той час як 35% американців вважають, що США повинні виділити більше грошей на підтримку обох країн, 12% кажуть, що Вашингтон повинен витрачати більше тільки на Україну, а 14% - тільки на Ізраїль. Таким чином, лише трохи менше половини підтримують фінансування військових зусиль кожної з країн.

Попереднє опитування YouGov було схожим: лише близько половини американців сказали, що США повинні або збільшити, або зберегти той самий рівень підтримки для України і Ізраїлю. Опитування Квінніпіанського університету показало, що 53% хотіли б більше допомоги для України, а 51% - для Ізраїлю.

У цих цифрах є партійні відмінності: більше республіканців виступають за фінансування зусиль Ізраїлю, а більше демократів - за фінансування оборони України. Але це три різні опитування, що стосуються обох країн, і всі вони дають загальну цифру на рівні близько 50%.

Видання зауважує, що в таких питаннях позиція щодо Ізраїлю раніше була зовсім не такою. Під час війни в Секторі Гази 2014 року опитування виявили, що приблизно 6 з 10 американців підтримували допомогу Ізраїлю. Так чому ж стався зсув? І чому зараз рівень підтримки Ізраїлю і України схожий, попри більш міцні і давні відносини США з Ізраїлем?

Washington Post пише, що одним з потенційних факторів може бути посилення підтримки палестинського руху серед демократів. Така тенденція спостерігалася, принаймні, до атаки ХАМАСу проти Ізраїлю 7 жовтня.

«На початку цього року соціологічне опитування Gallup вперше показало, що симпатії демократів більше на боці палестинців (49%), ніж ізраїльтян (38%). Це стало великою зміною: протягом перших 19 років 21-го століття демократи значно більше симпатизували ізраїльтянам, ніж палестинцям», - йдеться в статті.

Останні опитування свідчать, що події 7 жовтня могли скоротити кількість тих, хто симпатизував палестинцям, оскільки опитування Marist College показало, що демократи розділилися в своїх поглядах. Але навіть так ситуація дуже сильно відрізняється від тієї, яка була всього кілька років тому.

Водночас, нещодавнє зростання симпатій до палестинців, схоже, не справило значного впливу на протест проти допомоги Ізраїлю. Як і в 2014 році, приблизно 4 з 10 демократів виступають проти додаткового фінансування допомоги країні.

Більший вплив, схоже, має Республіканська партія. Якщо в опитуванні CNN 2014 року лише 24% хотіли, щоб фінансування Ізраїлю було зменшене, то опитування Квінніпіанського університету показало, що 30% виступають проти надання Ізраїлю більшої військової допомоги, а опитування Marist College показало, що майже половина виступає або проти надання грошей обом країнам (40%), або тільки Ізраїлю (5%).

«Ці 40%, які виступають проти допомоги обом країнам, дуже показові. Це кульмінація тривалої зміни в Республіканській партії в бік позиції проти міжнародного втручання, тенденції, яка набрала обертів ще за часів адміністрації Трампа», - йдеться в статті.

Нещодавнє опитування Chicago Council on Global Affairs показало, що 53% республіканців вважають, що для майбутнього Сполучених Штатів буде краще, якщо вони не будуть втручатися у глобальні справи. Вперше за півстоліття проведення опитувань ця цифра досягла більшості. Це також майже вдвічі більше, ніж 29%, які говорили так на початку правління Трампа.

Це зростання збіглося з тим, що республіканські посадовці дедалі обережніше ставляться до виділення грошей на допомогу Україні. А схвалення нового пакету підтримки, схоже, буде серйозною битвою за голоси республіканців у Палаті представників.

Washington Post зауважує, що республіканці, які критикують допомогу Києву, стверджують, що їхній опір стосується не так значимості чи достойності України, скільки фінансових витрат. Мовляв, США це не по кишені і їм краще витрачати гроші на захист власного південного кордону. І байдуже, що йдеться про вторгнення в суверенну європейську країну з боку ворожої держави. Це нібито просто надто дорого коштує.

Тож не дивно, що певна частина республіканців може застосовувати таку саму логіку навіть тоді, коли країна, на яку напали, - це набагато ближчий союзник, який вже давно користується величезним рівнем довіри з боку США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі