США таємно збільшили військову допомогу Ізраїлю – Bloomberg

Поділитися
США таємно збільшили військову допомогу Ізраїлю – Bloomberg © EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS
Видання отримало доступ до внутрішнього документа Пентагона.

Пентагон непомітно збільшив військову допомогу Ізраїлю, зокрема поставки крилатих ракет з лазерним наведенням для гелікоптерів «Апачі», 155-мм снарядів, приладів нічного бачення, боєприпасів для руйнування бункерів та нових армійських авто. Про це пише Bloomberg з посиланням на внутрішній список Міністра оборони США.

За даними видання, постачання зброї в Ізраїль виходить за рамки оголошених поставок перехоплювачів «Залізний купол» і «розумних» бомб Boeing Co. При цьому поставки зброї відбуваються навіть тоді, коли адміністрація Джо Байдена все частіше закликає Ізраїль спробувати уникнути жертв серед цивільних у Секторі Гази.

Зброя, яку шукає Ізраїль, перерахована в документі під назвою «Прохання вищого керівництва Ізраїлю», датованому кінцем жовтня і поширюваному в Пентагоні. Згідно з цим документом, зброю вже направляють замовнику або Пентагон працює над тим, аби змогти забирати її зі складів у США та Європі. Наприклад, станом на кінець жовтня Ізраїль отримав всі 36 тисяч снарядів до 30-мм гармат, 1800 боєприпасів M141 для знищення бункерів і щонайменше 3500 приладів нічного бачення.

У виданні зазначили, що представник Пентагону відмовився обговорювати подробиці, але Міністерство оборони оприлюднило заяву. Зокрема, у ній сказано, що Пентагон «використовує кілька напрямків — від внутрішніх акцій до промислових каналів США — щоб забезпечити Ізраїль засобами для захисту… Ця допомога з безпеки продовжує надходити майже щодня».

Також у документі йдеться, що Сполучені Штати швидко постачають високоточні боєприпаси, бомби малого діаметра, 155-мм артилерійські снаряди та інші боєприпаси. Це разом із перехоплювачами «Залізний купол» і медичним обладнанням.

Постачання артилерійських снарядів та інших боєприпасів викликало критику з боку неурядових організацій, які стверджують, що американські поставки дозволили Ізраїлю продовжити бомбардування Сектора Гази, у результаті якої, як стверджують органи охорони здоров’я ХАМАСу, там загинули понад 10 тисяч людей.

У листі, направленому 13 листопада міністру оборони США Ллойду Остіну, 30 гуманітарних організацій закликали його не надсилати 155-міліметрові снаряди.

«У Газі, одному з найбільш густонаселених місць у світі, 155-мм артилерійські снаряди за своєю суттю є невибірковими… Ці боєприпаси є некерованими і мають великий радіус помилки», – заявили організації. 

У заяві також йшлося, що снаряди часто падають на 25 метрів (82 фути) далі від наміченої цілі.

Водночас боєприпаси для бойових вертольотів AH-64 «Апачі», як зазначили у виданні, включають близько 2 тисяч ракет Hellfire з лазерним наведенням, виготовлених компанією Lockheed Martin Corp. Деякі з цих ракет Ізраїль передав своїм силам, оскільки команди армії США шукають поставки зі складів у Німеччині та Південній Кореї. Також поставки включають понад 36 тисяч патронів калібру 30 мм для гармат гелікоптерів «Апачі».

Ізраїль також запросив понад 57 тисяч 155-мм фугасних артилерійських снарядів і 20 тисяч гвинтівок M4A1, близько 5 тисяч приладів нічного бачення PVS-14, 3 тисячі ручних боєприпасів M141, які постачає Центральне командування США, 400 120-мм мінометів і 75 легких тактичних машин армії та морської піхоти, які замінюють Hummer.

Відповідно до підрахунку, США також передали 312 ракет-перехоплювачів «Тамір». Дві армійські батареї Iron Dome вже прямують до Ізраїлю морським транспортом. Поставки зброї включають реверс для 155-мм снарядів. 

При цьому згідно зі звітом Держдепартаменту, на відміну від Ізраїлю, США надали Україні понад 2 мільйони 155-мм снарядів і понад 800 тисяч 105-мм снарядів.

Ізраїль також запросив 200 бронебійних бомбардувальників Switchblade 600 виробництва AeroVironment Inc. Україна своєю чергою закупляла безпілотники безпосередньо у компанії.

Армія США не має Switchblade 600 у своєму інвентарі. У Bloomberg зазначили, що зараз незрозуміло, чи є у AeroVironment дрони на складі, чи їм потрібно буде їх побудувати. Представник AeroVironment відмовився від коментарів.

За словами офіційного представника галузі, знайомого з цією проблемою, США могли б спрямовувати гранти на іноземне військове фінансування для купівлі через процес іноземних військових продажів. DefenseScoop, вашингтонський інформаційний бюлетень оборонних технологій, оприлюднив запит на Switchblade 600 раніше.

Нагадаємо, Палата представників США ухвалила законопроєкт спікера Майка Джонсона про фінансування для запобігання зупинки роботи уряду, проте у ньому відсутня додаткова допомога Україні та Ізраїлю. У Білому домі зазначили, що президент підпише його після схвалення Сенатом.

Проєкт прийнятий на двопартійній основі 336 голосами «за», із яких 209 належали демократам. Проти виступили 93 республіканці та двоє демократів. Тепер Сенат має схвалити його до 17 листопада, а після підписати президент Джо Байден.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі