WP: Спікер МакКарті змінив риторику про Україну через тиждень після звільнення ведучого Fox News, і це не обов’язково збіг

Поділитися
WP: Спікер МакКарті змінив риторику про Україну через тиждень після звільнення ведучого Fox News, і це не обов’язково збіг © Drew Angerer
Видання зауважує, що досі республіканці з жорсткими поглядами на Росію поводилися стримано, боячись того, що про них скаже виборцям симпатик Кремля в ефірі Fox News.

Однією з найкращих подій, які могли статися з підтримкою України з боку США, стало те, що минулого тижня ведучий Такер Карлсон був знятий з ефіру Fox News. Карлсон був, можливо, найвідомішим і найвпливовішим критиком американської допомоги. Але при цьому він був дуже радикальним і вдавався до конспірологій.

Ведучий Fox News відверто говорив, що насправді вболіває за Росію, припускаючи, що Владімір Путін не такий вже й поганий. Карлсон безпідставно стверджував, що американські військові воюють пліч-о-пліч з українцями, і використовував явно фальшивий документ, щоб довести свою правоту.

«Але на цьому фоні, напевне, варто також згадати слова спікера Палати представників Кевіна МакКарті, сказані ним у понеділок. І цілком можливо, що ці дві події пов'язані між собою», - пише Washington Post.

Під час візиту в Ізраїль МакКарті висловив свою найсильнішу на даний момент підтримку України. Хоча раніше він висловлювався про це холодно і попереджав, що Палата представників під контролем Республіканської партії може потягнути за ниточки, які ведуть до гаманця.

На прес-конференції в Єрусалимі репортер, який назвався росіянином, сказав, що МакКарті особисто не «підтримує необмежені і неконтрольовані поставки зброї і допомоги Україні». Але сам МакКарті заперечив.

«Він сказав, що я не підтримую допомогу Україні? Ні, я голосую за допомогу Україні. Я підтримую допомогу Україні. Я не підтримую те, що ваша країна зробила з Україною. Я також не підтримую ваші вбивства дітей», - сказав спікер нижньої палати Конгресу.

«Ви повинні вивести війська. І ми будемо продовжувати підтримувати Україну, тому що решта світу бачить ситуацію такою, якою вона є», - додав він.

Washington Post зауважує, що коментарі МакКарті з'явилися в той час, коли прихильники України в Республіканській партії почали заявляти про себе. Хоча впродовж минулого року виборці республіканців поступово, але невпинно почали виступати проти збереження нинішнього рівня американської допомоги. Опитування цього року свідчать, що близько половини республіканців вважають американську допомогу для України надто великою.

Прихильники Києва в Республіканській партії особливо помітно проявили себе в березні. Тоді вони розкритикували слова губернатора Флориди Рона ДеСантіса, який назвав вторгнення Росії в Україну «територіальною суперечкою». За словами критиків, це був зневажливий опис ситуації. Приблизно в той же час Маккарті сказав: «Я підтримую Україну». Але він також підкріпив свій коментар тезою Республіканської партії про те, що не можна видавати Києву «не заповнені чеки».

«Саме тут нові коментарі МакКарті особливо помітні. Він рішуче засудив російське вторгнення в нових термінах. Але варто також підкреслити питання, на яке він відповідав. Питання не полягало в тому, що він виступає проти допомоги Україні, і крапка. Воно полягало в тому, що він виступає проти «необмежених і неконтрольованих поставок озброєння і допомоги». Це формулювання близьке до тези про «не заповнені чеки». І МакКарті міг би легко повторити стару позицію, але він цього не зробив», - пише Washington Post.

МакКарті також сказав, що «ми продовжимо підтримувати» Україну. І схоже, що це було послання таким республіканцям, як Метт Ґейц і Марджорі Тейлор Ґрін. Вони приєдналися до Карлсона, щоб спробувати підштовхнути партію в ізоляціоністському напрямку.

Коментарі МакКарті насправді звучать дуже схоже на слова іншого члена Республіканської партії, який став, напевне, найбільш відомим прихильником збереження допомоги Україні. Йдеться про лідера республіканської меншості в Сенаті Мітча МакКоннелла.

МакКоннелл послідовно наводить не лише моральні, але й прагматичні аргументи на користь допомоги Україні. Він та деякі інші політики стверджували, що це відносно економічно ефективний спосіб просування інтересів США, враховуючи, що проблеми Росії у війні підірвали її статус на світовій арені.

«Схоже, що зараз провідні республіканці як у Палаті представників, так і в Сенаті звучать приблизно однаково. І крок МакКарті важливий з огляду на те, що він, мабуть, найважливіша фігура в цьому питанні. Адже він та людина, яка очолює контрольовану республіканцями Палату представників, де подальша допомога стикається з найбільшими перешкодами», - пише Washington Post.

Один з уроків тут, схоже, полягає в тому, що МакКарті готовий витратити частину політичного капіталу в таборі правих, який він здобув останнім часом. Можна довго обговорювати його стратегію щодо встановлення нової стелі державного боргу США. Але вона свідчить про те, що спікер Палати представників, принаймні, здатен домовитися зі своєю партією і що у нього є певне порозуміння з «Фракцією свободи» в нижній палаті Конгресу.

«Але ми не повинні відкидати ефект Карлсона. Лише три місяці тому консервативний колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон припустив, що республіканці занадто бояться Карлсона, щоб заступитися за Україну», - нагадує видання.

«Я був вражений і нажаханий тим, як багато людей бояться хлопця на ім'я Такер Карлсон», - сказав Джонсон.

Пізніше того ж місяця газета Washington Post писала про те, що «яструби» Республіканської партії з жорсткою позицію щодо Росії не поспішають діяти.

«У міру того, як позиція Республіканської партії щодо України зміщується, ми відзначаємо відсутність реакції з боку більш жорсткого крила партії і тих, хто вважає, що конфлікт стосується життєво важливих питань зовнішньої політики США. Така відносно приглушена реакція, безсумнівно, пов'язана, принаймні частково, зі страхом відштовхнути таких людей, як Такер Карлсон з Fox News (як це нещодавно зробив Борис Джонсон), і більш скептично налаштованих до України виборців Республіканської партії», - йшлося в статті.

На думку американського видання, МакКарті міг змінити свою риторику під впливом багатьох факторів. Серед них - нещодавня російська ракетна атака, в результаті якої загинули діти. І МакКарті якраз про це згадав. Але звірства відбувалися і раніше.

«І важко повірити, що це чистий збіг, що МакКарті виходить і говорить про це всього через тиждень після звільнення людини, про яку він дуже турбувався. Принаймні, МакКарті більше не потрібно готуватися до того, що чекає на нього в прайм-тайм Fox News», - пише видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі