WP: Армія Росії не здатна пробити коридор до Придністров’я

Поділитися
Спроба пробитися в Придністров’я створить більше проблем, ніж вирішить.

Після двох місяців вторгнення в Україну російський військовий командир припустив, що мета Москви - це встановлення сухопутного коридору через українські південні регіони до Придністров’я у Молдові.

«Контроль над півднем України - це ще один вихід до Придністров’я, де теж були факти утисків російськомовного населення», - сказав командир Центрального військового округу РФ Рустам Міннєкаєв.

Не зрозуміло, чи його слова відображають офіційну позицію Кремля. Водночас, коментар здивував багатьох аналітиків, - пише Washington Post. Оскільки Росія ще в перші тижні війни намагалася просунутись далі на південний захід України, але зазнала невдачі. Разом з тим, в міжнародному просторі знову почали обговорювати окупований регіон Молдови і пряму загрозу, яка надходить від нього. Кишинев викликав посла Росії, щоб висловити «глибоке занепокоєння» словами Міннєкаєва.

«Ці заяви безпідставні й суперечать позиції Російської Федерації щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності Республіки Молдова в її визнаних міжнародною спільнотою кордонах», - сказав молдавський міністр закордонних справ Ніку Попеску.

Аналітики ж сумніваються, що армія Росії, погрузла у битвах на сході України, здатна взагалі пробитися аж до Придністров’я. Попри те, що владу в анклаві підтримує Москва, а ще в регіоні вже є російські війська, це ще не означає, що місцеве населення хоче йти на війну.

Що таке Придністров’я?

Це тонка смужка суходолу, яка лежить вздовж кордону Молдови з Україною. Там живе близько 500 тисяч людей. Жодна країна світу включно з самою Росією не визнає цю територію як незалежну державу. Однак, вона живе з власним «урядом», який Кишинів не контролює. Російські війська вже багато десятиліть базуються в Придністров’ї, називаючи себе «миротворцями». Їхня чисельність в анклаві становить приблизно 1500 солдатів. Молдовани насміхаються з Придністров’я, яке застрягло в радянській ері. Пам’ятники Леніну стоять, карти міжнародних банків не працюють, а одна компанія під назвою «Шериф» контролює фактично все. Freedom House вважає Придністров’я «не вільною» територією з дедалі більш обмеженою політичною конкуренцією, політичним домінуванням місцевого бізнесу і придушенням незгодних.

Навіщо Росії Придністров’я?

За словами політичного аналітика Антона Баршаніна, ідея встановлення географічного сполучення з Придністров’ям «обговорювалася ще з 1990-х». Росія вже давно намагається зберегти осередки впливу по всій Східній Європі. Вона продовжує підтримувати Придністров’я за допомогою безкоштовного газу й надбавок до пенсій, допомагаючи відірваному регіону триматися на плаву. Міннєкаєв говорив про бажання прокласти шлях до «російськомовного населення» в анклаві, тому що воно нібито там зазнає «утисків». Москва неодноразово використовувала тему російської мови для виправдання війни проти України.

Коли на початку березня Молдова слідом за Києвом подала заявку на вступ в ЄС, лідери Придністров’я оголосили, що не збираються робити те ж саме. Вони почали вимагати створення «двох незалежних держав». Але саме Придністров’я не має стратегічної цінності для Москви. Відправлення військ туди створить більше проблем, ніж вирішить. Тому що Росія опиниться під ще більшою кількістю міжнародних санкцій. А відносинам з Молдовою, яка постійно наголошує на своїй нейтральності й відмови вступати в НАТО, настане кінець.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі