Колорадо став другим американським штатом після Нью-Йорка, який законодавчо посилив контроль над продажем і експлуатацією зброї.
Новий закон, що обмежує розмір патронних магазинів і встановлює універсальні правила перевірки покупця, в тому числі у випадку з придбанням зброї по інтернету, підписав губернатор штату Джон Хікенлупер.
Закон був прийнятий рівно через вісім місяців після стрілянини у кінотеатрі у місті Аврора, коли 24-річний Джеймс Холмс під час прем'єри фільму про Бетмена вбив 12 осіб і на тлі чергового гучного вбивства у штаті, коли невідомий застрелив главу тюремної служби штату Тома Клементса на порозі його будинку.
Нагадаємо, тема про обмеження вільного продажу зброї і її носіння гостро постала у США після того, як у грудні 2012 року парубок на ім'я Адам Ленца розстріляв 26 людей у початковій школі міста Ньютаун у штаті Коннектикут.
Після цього владою була створена спеціальна комісія для розробки заходів щодо посилення контролю за обігом зброї - 16 січня підготовлені пропозиції були оприлюднені президентом Бараком Обамою.
Законопроект повинен бути представлений на голосування у Сенаті США у квітні 2013 року. Він передбачає посилення покарання за покупку зброї в цілях її перепродажу особам, які не мають права купувати її самостійно. Це незаконно і зараз, однак новий законопроект переведе злочин до категорії тяжких.
За даними The New York Times, з проекту була виключена заборона на так звану "штурмову зброю" - це поняття ввела команда екс-президента США Білла Клінтона, який схвалив у 1994 році "assault weapon ban" ("заборона на штурмову зброю"), що діяла у США 10 років.
Як "штурмову" демократи-супротивники зброї найчастіше визначали тоді і зараз напівавтоматичну вогнепальну зброю, що володіє певними ознаками, аналогічними військовій зброї (магазини, рукоятки тощо).
Право громадян на носіння та зберігання зброї гарантує друга поправка до Конституції США. !zn
Читайте також:
Ажіотажний попит на зброю у США спустошив полиці магазинів
Збройове лобі у США "напало" на дочок Обами
У США пройшли десятки демонстрацій проти обмеження обігу зброї