Вучич пропонує провести місцеві вибори на півночі Косово

Поділитися
Аби зняти етнічну напругу.

Президент Сербії Александар Вучич запропонував спосіб зменшити етнічну напругу, яка загрожує миру на Балканах, шляхом проведення місцевих виборів на півночі, населеній сербами.

«Ми вважаємо, що для будь-якого прогресу в діалозі необхідно скликати і провести вільні, демократичні вибори на півночі Косова і Метохії за участю місії ОБСЄ і під контролем ЄС, під двома формуваннями регіональних директоратів, де поліцейськими будуть серби», — сказав Вучич.

Як пише Bloomberg, на прес-конференції в п’ятницю президент не вдавався до традиційної політики заохочення етнічних сербів у Косово кинути виклик косовському уряду, сигналізуючи про потенційну деескалацію. 

«Рішення проблем у Косово, яке було б задовільним для сербів, просто не існує», — сказав він журналістам у Белграді.

Він закликав повернутися до переговорів за посередництва Європейського Союзу та повторив, що його країна ніколи формально не визнає від’єднання Косова від Сербії.

Серед інших вимог Вучича — повернення сербських суддів і прокурорів до виконання судових функцій на півночі Косова, виведення спецпідрозділів поліції з незаконно побудованих баз і виведення з усіх установ на півночі Косова, відновлення банківських і поштових послуг. Крім того, президент Сербії заявив про "термінове, негайне і остаточне формування Асоціації сербських муніципалітетів",  а також про негайне звільнення всіх політичних в'язнів, які перебувають у списку, складеному Сербією в 1993 році. 

Північне Косово є домом для найбільшої сербської громади, що залишилася після війни за територію 1998-99 років та проголошення Косово незалежності в 2008 році.

Згідно з угодою, укладеною за посередництва ЄС у 2013 році, серби погодилися брати участь у місцевих і центральних органах влади в Косово, але вийшли з них у 2021 році через нібито дискримінацію та відтоді бойкотували вибори.

Раніше Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підтримала вступ частково визнаного Косово до організації

Вучич заявляв, що Сербія розгляне можливість виходу з Ради Європи, якщо до організації приймуть Косово.

30 серпня, влада Косова закрила п'ять установ, які працювали з етнічною сербською меншиною. США розкритикували крок, який ризикує призвести до подальшого зростання напруженості 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі