Про це на сторінках Die Welt пише оглядач Торстен Крауель, нагадуючи, що в ті часи Радянський Союз відправив у Афганістан 85 тисяч солдатів. Сьогодні Кремль поводиться скромніше і поки що відправив лише військову авіацію, військових радників і зброю для армії режиму Башара Асада.
"Чи призведе все це до успіху і чи обмежиться все лише присутністю в Сирії російської авіації наразі невідомо, так само як і те, як це вплине на війну в Україні, яку теж веде Росія", - йдеться в статті.
В цей же час, на думку автора, головною метою Кремля в Сирії навряд чи є боротьба проти "Ісламської держави". Путін, швидше за все, хоче створити враження, ніби у ісламістів тепер є серйозний і рішучий ворог у вигляді Росії, яка на додачу ще й "врятує" Європу від біженців. Однак ключовий сигнал Заходу такий: "Забудьте Крим, там вам ніхто не загрожує. Це робить "Ісламська держава".
"Втручання Москви – це оголошення банкрутства Заходу, який постійно оголошує нові "межі" для Асада, а сам нічого не робить, коли сирійський президент переходить їх. Захід справляє враження нерішучості, і Путін користується цим", - йдеться в статті.
Автор додає, що втручання Росії у війну в Сирії навряд чи скоротять потік біженців в Європу. Скоріше за все станеться протилежне: ще більше людей почнуть тікати з країни.
У свою чергу, "Вільна сирійська армія" раніше пообіцяла вигнати російських солдатів зі своєї країни на тлі того, як Кремль готується відправити в близькосхідну країну три тисячі військових.
"Ми очікуємо, що росіяни зіткнуться в Сирії з більш потужним опором, ніж в Афганістані. Вони понесуть великі втрати", - сказав прес-секретар об'єднаних сил "Вільної сирійської армії".
В ніч з 28 на 29 вересня Нью-Йорку пройшли переговори між Володимиром Путіним і президентом США Бараком Обамою, на яких серед іншого обговорювалися питання врегулювання конфлікту в Сирії. Досягти конкретних домовленостей щодо узгодження спільних дій в регіоні їм не вдалося.
Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран надають підтримку режиму Башара Асада, в той час як більшість членів НАТО і Європейського Союзу звинувачують сирійський режим військових злочинах і вимагають відставки Асада. Паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з бойовиками "Ісламської держави".