Втручання Росії стало б катастрофою для Іраку – NYT

Поділитися
Втручання Росії стало б катастрофою для Іраку – NYT Іраку невигідно дозволяти Росії бомбардувати свою територію. Ілюстрація © Міноборони РФ
Російські бомби підірвали б політичні процеси примирення в Іраку.

Поки Білий Дім ламає голову над тим, як відреагувати на вторгнення Росії в Сирію, поза увагою лишаються наміри Москви розширити свою близькосхідну авантюру ще й на Ірак.

У вересні США дали Багдаду зрозуміти, що вони б не хотіли бачити російські літаки на в небі близькосхідної країни. Але влада Іраку це проігнорувала, підписавши угоду з Росією, Іраном і Сирією про військову співпрацю. Зокрема країни почали обмінюватися даними розвідки.

Крім того, прем'єр-міністр Хайдер Аль-Абаді заявив, що готовий дозволити Росії почати бомбардування в Іраку. Однак це стало б катастрофою для його країни. Про це на сторінках New York Times пише старший науковий співробітник Atlantic Council Нуссаіба Юніс.

Він вважає, що США повинні переконати прем'єр-міністра Іраку в тому, що відкриття повітряного простору для військової авіації Росії стало б великою помилкою. Абаді перед виборами обіцяв примирити сунітську меншину з шиїтською більшістю в країні, щоб об'єднати їх проти "Ісламської держави". Але втручання Росії лише зміцнить шиїтських політиків і групи бойовиків.

На думку Юніса, Росія буде проводити бомбардування в Іраку без огляду на те, на кого падають її бомби, як це відбувається в Сирії. Крім того, Москва буде закривати очі на жорстокі вчинки шиїтських бойовиків проти сунітських мирних мешканців.

"Таким чином, російське втручання може стати катастрофою для Іраку підірвавши важливі політичні процеси, які необхідно завершити для того, щоб зупинити війну і зміцнити безпеку в країні", - йдеться в статті.

Автор пише, що поміркований уряд Аль-Абаді вигідний для США, тож його варто підтримати. Інакше до влади можуть прийти більш радикальні сили, які ще поглиблять міжрелігійний розкол в Іраку і посилять нестабільність в умовах війни проти "Ісламської держави".

Тим часом, Los Angeles Times писав, що Росія обмежує вибір дій для США в Сирії. Тож єдиним варіантом на порозуміння лишається сценарій, за яким Росія і США погодяться, що Асад поступово піде у відставку чи поділиться повноваженнями з опозицією. Паралельно з цим, Заходу варто посилити свої позиції у Східній Європі, де Росія продовжує агресивно поводитися проти України, і в Туреччині, в небі над якою були перехоплені кілька військових літаків РФ, які "заблукали через погані погодні умови".

Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

Одноособове рішення Росії про початок воєнної кампанії в Сирії без жодних консультацій та узгоджень у міжнародних організаціях свідчить, що сирійці можуть стати не останньою жертвою "інтернаціональної допомоги" Москви "братнім народам", пише в статті для DT.UA Віктор Каспрук.

Автор не виключає, що "кремлівський карлик визначив для себе головною тактику "бікфордового шнура". Коли Москва від підпалювання одного конфлікту переходитиме до наступного, ніби запалюючи від попередньої країни, в яку вона вторглася, факел для свого наступного втручання".

Детальніше про цілях Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна у статті Віктора Каспрука для "Дзеркала Тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі