Вступ до іноземного університету: що треба знати абітурієнтам з України

Поділитися
Вступ до іноземного університету: що треба знати абітурієнтам з України © freepik/freepik
Під час війни українці можуть вступати до європейських вишів.

Через військове вторгнення Росії, багато українців були змушені виїхати за кордон. Деякі українські випускники збираються вступати до університетів у Європі. «24 канал» дав рекомендації, які допоможуть вступити до іноземного вишу.

Як українцям вступити в європейський університет

Щоб успішно вступити до європейського університету, необхідно заздалегідь підготуватися, щоб збільшити шанси на зарахування.

У цьому процесі треба дотримуватися таких рекомендацій:

  • Обрати правильний виш – виберіть університет, який вам підходить за спеціалізацією, рейтингом та фінансовими можливостями.
  • Дізнатися вимоги до вступу – кожен університет має власні вимоги до вступу. Дізнайтеся про вимоги щодо академічних досягнень, тестів, заяв і рекомендацій, щоб знати, що необхідно підготувати.
  • Знайомитися з культурою – слід дослідити культуру та історію країни, в якій знаходиться навчальний заклад, тому що це може мати вплив на ваші можливості.
  • Підготуватися до мовних тестів – багато вишів вимагають складання мовних тестів, таких як TOEFL, IELTS або GRE. Підготуйтеся до цих тестів заздалегідь, щоб отримати якнайкращий результат.
  • Скласти ефективне резюме та мотиваційний лист – це вас буде представляти при вступі. Резюме та мотиваційний лист повинні бути докладними та професійними, щоб підвищити ваші шанси.
  • Вчасно надіслати документи  – дотримуйтеся термінів та надсилайте всі документи вчасно, щоб уникнути затримок та проблем з вступом.
  • Слід зазначити, що пакет документів, які потрібно подавати для вступу може відрізнятися залежно від обраного університету та країни навчання. Для вступу потрібні сертифікати, дипломи, документи що підтверджують статус учня, студента.

Абітурієнтам слід пам’ятати, що у більшості університетів Європи викладають державною мовою, але є багато вишів, де навчатися можна англійською. Такі університети є, наприклад, в Польщі, Німеччині, Франції, Австрії, Греції та інших країнах.

Чи можуть українські випускники навчатися безкоштовно у європейських університетах

Іноді навчання для українців може бути безкоштовним або за певні гранти. Більше шансів на безкоштовне навчання мають учні з високими досягненнями.

Так, серйозним аргументом можуть стати:

  • документи, що свідчать про закінчення школи або вишу з відзнакою;
  • документи, що підтверджують значні досягнення в науковій сфері;
  • грамоти та відзнаки про призові місця на міжнародних та державних олімпіадах, конкурсах.

Корисні посилання для абітурієнтів

Визначитися з вибором університету та дізнатися про гранти на навчання допоможуть такі онлайн-ресурси та програми:

  • Програма обміну Erasmus+ дозволяє знайти отримати грант на навчання. На сайті ви зможете відшукати інформацію про доступні для студентів програми. Перевага надається мотивованим студентам із досягненнями в навчанні та знанням іноземної мови.
  • Сторінка в твіттері Support to Ukrainian Higher Education and Research допомагає біженцям з України з навчанням за кордоном.
  • Studyinaustria – інформація про систему освіти Австрії, інструкціями для студентів та вчених з України як продовжити навчання в австрійських університетах.
  • Ресурс Chevening дозволяє вступити на 2023/2024 навчальні роки на навчання у Великобританію. Програма направлена на допомогу в отриманні стипендій для студентів, що зможуть навчатися протягом року на магістратурі.

Раніше ми писали, коли в Україні відбудеться національне мультипредметне тестування (НМТ) у 2023 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі