Українці за кордоном: як не втратити тимчасовий захист у Польщі при виїзді з країни

Поділитися
Українці за кордоном: як не втратити тимчасовий захист у Польщі при виїзді з країни © Мінінфраструктури України
Це стосується тих, хто  має документ PESEL UKR.

Польща стала країною до якої, через повномасштабне вторгнення Росії, виїхало найбільше біженців з України. Там вони можуть отримати тимчасовий захист, що включає право на навчання та роботу та соціальні виплати.

У Державній прикордонній службі України роз’яснили, як не втратити статус PESEL UKR при виїзді за межі Польщі на строк менш ніж на 30 днів.

Щоб уникнути втрати статусу PESEL UKR через виїзд з Польщі на термін, менший за 30 днів, громадяни України, які повертаються до Польщі, повинні повідомити Прикордонну варту про намір в’їхати із використанням права на тимчасовий захист в Польщі та кожного разу пред’являти електронний документ diia.pl.

PESEL UKR – це документ, який дає можливість перебування у Польщі терміном на 18 місяців з можливістю виїхати з країни на строк до 30 днів. Він дозволяє шукачам притулку з України отримувати соціальні виплати, користуватися державними медичними послугами, офіцій‌но працювати та навчатися.

Раніше оформлення PESEL залишали на розсуд українців, проте цього року реєстрація й отримання номера PESEL UKR будуть обов’язковими.

Нагадаємо, у Польщі почали приймати заявки на сімейну допомогу біженцям від ZUS на дитину віком до 18 років. Зробити це можна вже з 1 лютого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі