Сьогодні, 26 серпня, повідомляється, що через пандемію коронавируса від 70 до 100 мільйонів чоловік повернулися в стан крайньої бідності.
Про це заявив президент Світового банку Девід Малпасс.
Банкір допускає, що число може вирости, якщо пандемія затягнеться, а ситуація в зв'язку з цим посилиться.
На думку Малпасса, зараз важливо, щоб кредитори скоротили обсяг боргу бідних країн з групи ризику, пішовши далі зобов'язань дати відстрочку на погашення заборгованості.
За попередніми оцінками Світового банку, крайнє зубожіння через COVID-19 загрожує 60 мільйонам чоловік.
Нагадаємо, генсек ООН Антоніу Гутерріш заявляв, що пандемія коронавируса COVID-19 може спричинити надзвичайну ситуацію в сфері продовольчого забезпечення в світі, що відіб'ється на життях сотень мільйонів людей.
"Наші продовольчі системи зазнають невдачі, а пандемія COVID-19 тільки погіршує ситуацію. У цьому році ще 49 млн людей можуть опинитися в умовах крайньої бідності через кризу, викликаного коронавірусом", - йдеться в заяві генсека про 10 червня.
Гутерріш зазначив, що в разі, якщо не будуть прийняті негайні заходи для вирішення проблеми, "насувається надзвичайна ситуація в області продовольства може мати довгострокові наслідки для сотень мільйонів дітей і дорослих".
Згідно з прогнозом МВФ, в 2020 році середній дефіцит сектору загального державного управління в світі зросте до 13,9% ВВП, що на 10 п.п. перевищує показник попереднього року. В Україні дефіцит бюджету 2020 року орієнтовно складе 8,2% ВВП, відстаючи на 5,7 п.п. від середньосвітового показника. Детальніше в матеріалі "В пошуках "цілющих" позик".