Вплив ЄС в Латинській Америці зазнав невдачі через суперечку щодо України – Bloomberg

Поділитися
Вплив ЄС в Латинській Америці зазнав невдачі через суперечку щодо України – Bloomberg Президент Бразилії Лула да Сілва – один з найсильніших «занепокоєних» голосів © Ricardo Stuckert/Lula/facebook
Заокеанські країни хочуть «висловити занепокоєність» війною, а не «засудити» російську агресію

Лідери Європейського Союзу прагнуть перезавантажити відносини з Латинською Америкою у змаганні за вплив проти Росії та Китаю, але суперечки через російське вторгнення в Україну заважають їхнім зусиллям. 

ЄС допоможе інвестувати понад 45 мільярдів євро в Латинську Америку і Карибський басейн до 2027 року, заявила Урсула фон дер Ляєн, голова Європейської комісії, на бізнес-конференції 17 липня, напередодні дводенного саміту в Брюсселі за участю лідерів країн регіону, передає Bloomberg.

Фінансування, яке надходитиме з фондів ЄС, внесків країн-членів, банків розвитку і приватного сектору, буде зосереджено на таких сферах, як чиста енергетика, критична сировина, охорона здоров'я і освіта.

Ключовою метою саміту для Європи є посилення підтримки України в її зусиллях протистояти російському вторгненню, зменшення впливу Китаю та забезпечення доступу до критично важливої сировини для її цифрового та зеленого переходу.

Але дипломати розійшлися в думках щодо можливої заяви на честь завершення саміту. Згідно з проектом заяви, з яким ознайомилося агентство Bloomberg, ЄС хоче, щоб у ній містився розділ, що засуджує «триваючу війну проти України», «найрішучішим чином засуджує агресію з боку Російської Федерації» і вимагає «повного і безумовного виведення військ».

Однак країни Латинської Америки та Карибського басейну наразі вважають за краще «висловлювати стурбованість» війною і підтримують зусилля, спрямовані на негайне припинення бойових дій, зазначається в проекті резолюції.

Куба і Нікарагуа є одними з основних країн, які блокують більш жорстку позицію в заяві проти Росії у зв'язку з її вторгненням в Україну, за словами двох осіб, які побажали залишитися неназваними в ході конфіденційних переговорів.

«Війна в серці Європи накидає на світ ковдру невизначеності і спрямовує на військові цілі ресурси, які до цього були необхідні для економіки та соціальних програм. Гонка озброєнь ще більше ускладнює боротьбу зі зміною клімату», – заявив президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва на бізнес-конференції. 

ЄС і країни МЕРКОСУР – Аргентина, Бразилія, Уругвай і Парагвай – ведуть переговори, намагаючись укласти торговельну угоду, вже понад 20 років. Але латиноамериканські країни заперечують проти «Зеленої угоди» ЄС і правил щодо скорочення викидів CO2, які включають суворі умови для отримання доступу до європейського ринку.

Оголосивши про інвестиції в регіон у розмірі 45 мільярдів євро, ЄС намагається конкурувати з китайським впливом у регіоні. Іспанія планує допомогти забезпечити державне фінансування на суму близько 9,4 млрд євро, використовуючи поєднання фондів розвитку, експортних кредитів та інших інструментів.

Фон дер Ляєн сказала, що всі поставлені нею цілі «в межах досяжності, якщо ми виведемо угоду між МЕРКОСУР і ЄС на фінішну пряму». Вона додала, що ЄС «буде активно інвестувати в Латинську Америку і Карибський басейн».

Нагадаємо, що до зустрічі лідерів ЄС та Латинської Америки у Брюсселі, дипломати висловлювали занепокоєння, що розбіжність позицій щодо війни в Україні настільки велика, що саміт 17-18 липня може завершитися без спільної заяви. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі