Вперше від початку пандемії: новий саміт ЄС відбудеться в очному форматі

Поділитися
Вперше від початку пандемії: новий саміт ЄС відбудеться в очному форматі © europa.eu
Обмеження  стосуватимуться як делегацій очільників країн-членів, так і роботи журналістів.

Саміт Європейського Союзу 17-18 липня вперше від початку пандемії коронавірусу і жорсткого карантину пройде в очному режимі, із особистою присутністю голів держав і урядів 27 країн блоку.

«ЄС на шляху повернення до звичайного режиму роботи. Вжито необхідних заходів для захисту здоров'я державних лідерів і їх радників. Скорочено кількість учасників наради, забезпечені вимоги соціальної дистанції», - розповів журналістам на умовах анонімності високопосадовець ЄС.

Так, на саміті кожного президента замість 19 осіб персоналу супроводжуватимуть лише шість радників і помічників. А розміщення в залах для переговорів буде організовано так, щоб відстань між учасниками була щонайменше 1,5 метра.

Лідери зустрінуться в центральному залі на п'ятому поверсі будівлі «Європа». Маючи площу 850 кв. м., у звичайному режимі він вміщує 330 осіб. Цього разу на пленарному засіданні в суботу, 18 липня, в ньому буде присутня 31 людина, пише «Інтерфакс-Україна».

Голова Євроради Шарль Мішель в листі головам держав і урядів попросив їх надіти маски на початку зустрічі, коли соціальної дистанції буде важко дотримуватися, і користуватися ними в схожих ситуаціях, наприклад, в перервах.

Крім того, учасники саміту мають відмовитися від рукостискань, а самі делегації буде розділено: лідери країн пройдуть від автомобілів до під'їзду VIP будівлі «Європа», супроводжуючі – через сусідній корпус «Юстус Ліпсиус».

Обмеження торкнуться і роботи журналістів. Зазвичай на самітах у залах пресцентру й атріумі корпусу «Юстус Ліпсиус» працює до 1,5 тисячі журналістів. Цього разу тільки невеликий пул телевізійних операторів і фоторепортерів, погоджений з Асоціацією міжнародної преси в Брюсселі, буде допущений на саміт.

Пресі для запитань і відповідей залишаються віртуальні підсумкові пресконференції.

Нагадаємо, минулого місяця Євросоюз провів декілька онлайн-самітів, присвячених не лише боротьбі з коронавірусом, але й відносинам з країнами «Східного партнерства», включно з Україною; проблемам переговорів з Великою Британією; а також саміт ЄС, на якому вирішувалися питання формування бюджету ЄС на 2021–2027 роки.

Для центральних органів Євросоюзу найважливішим завданням стала координація зусиль держав–членів ЄС та партнерів організації щодо мінімізації наслідків пандемії COVID-19. Водночас основним завданням для ЄС стає відновлення економіки організації, посилення соціальних програм, стимулювання загальноєвропейської солідарності загалом. Докладніше читайте в матеріалі Олексія Коваля «Від пандемії до згуртованої Європи».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі