ВООЗ схвалила вакцинацію третьою дозою: кому потрібне щеплення

Поділитися
ВООЗ схвалила вакцинацію третьою дозою: кому потрібне щеплення © Укрінформ
Водночас експерти проти масової вакцинації бустерною дозою.

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила використання третьої дози вакцини для захисту людей зі слабким імунітетом. Робити третє щеплення фахівці рекомендують вакцинами, які отримали дозвіл на екстренне застосування, пише The New York Times.

Третя доза вакцини рекомендована людям з помірно ослабленим імунітетом та імунодефіцитом, які мають хронічні захворювання або нещодавно перенесли операцію.

Наприклад: пацієнтам з ВІЛ/СНІД; хворим на рак; пацієнтам після трансплантації органів; хворим, які приймають імуносупресори; пацієнтам зі спадковими захворюваннями та іншим. У таких людей звичайна вакцинація однією/двома дозами не дає потрібної імунної реакції і не забезпечує надійний захист від ковіду.

Люди з ослабленою імунною системою, які отримали щеплення вакцинами Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Covishield, Johnson & Johnson, Sinopharm і Sinovac, мають отримати ще одну дозу, повідомили в Стратегічній консультативній групі експертів з імунізації ВООЗ.

«Людям з імунодефіцитом потрібна третя доза як додатковий процес підготовки, щоб вони були повністю захищені», - підкреслює голова Комітету Алехандро Кравіото.

Центр з контролю і профілактики захворювань (CDC) США рекомендує проводити вакцинацію третьою дозою за півроку після основної імунізації.

Людям старшим за 60 років, щепленим китайськими вакцинами Sinovac і Sinopharm, експерти рекомендують проводити ревакцинацію. Робити третє щеплення рекомендується вакцинами того ж виробника, що і перші дві, за 1-3 місяці після другого.

Рекомендації експертів засновані на дослідженні, проведеному в Латинській Америці. Там дійшли висновку, що у літніх пацієнтів їх захист «працює гірше», пише Reuters.

Країни, що використовують вакцини Sinopharm і Sinovac, повинні максимально щепити літнє населення двома дозами, а потім проводити кампанію з ревакцинації третьою, вважають фахівці.

Водночас у ВООЗ виступають проти масової ревакцинації бустерною дозою, вважаючи її непотрібною на нинішньому етапі боротьби з пандемією.

«Давати бустерні дози людям, які вже отримали користь первинної реакції, - все одно що надягати на когось два рятувальні жилети і залишати інших без них взагалі. Ми ж говоримо, що потрібно надягнути рятувальний жилет на людей з імунодефіцитом», - говорить директор ВООЗ з вакцин Кейт О'Брайєн.

Поняття третьої і бустерної доз часто використовуються як синоніми, але це не завжди так. Третя доза потрібна для того, щоб навчити імунну систему людини правильно реагувати на вірус, якщо це не вдалося після перших двох доз. Бустерна доза посилює вже наявний захист, сформовану після двох доз вакцини.

В Україні близько 96% хворих на коронавірус у вересні не були вакциновані. Темпи вакцинації залишаються доволі низькими - близько 15% дорослого населення щеплено щонайменше однієї дозою. Тому в нашій країні питання бустерної вакцинації поки що не стоїть, заявили у МОЗ.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі