"Так, це безпечно. Люди, які отримують посилки з Китаю, не схильні до ризику зараження 2019-nCoV. Згідно з останніми аналізами, коронавіруси не живуть довго на таких об'єктах, як листи або посилки", - запевнили у ВООЗ.
Раніше в МОЗ повідомили, що збудник коронавіруса може триматися на пористих (картон, тканина) та металевих поверхнях близько трьох діб, на пластикових та скляних – близько 60 годин. На фруктах віріони можуть триматися кілька діб, але тільки в тому випадку, якщо потрапили туди разом з фекаліями хворих людей чи тварин-носіїв.
Оскільки транспортування фруктів і доставка посилок займають набагато більше часу, в таких умовах у вірусу немає шансів вижити.
Зазначимо, "Укрпошта" отримує близько 100 тис. посилок з Китаю щодня протягом листопада-грудня. Зараз щодня надходить близько 70-80 тисяч посилок з Китаю.
Як повідомлялося, в Україні були зафіксовані випадки підозри на китайський коронавірус, але вони не підтвердилися, у хворих були виявлені віруси грипу А або В. З 4 лютого Україна припиняє на місяць авіасполучення з Китаєм.
Станом на 1 лютого в світі 11 300 підтверджених випадків зараження коронавірусом, в тому числі 259 летальних випадків.
Детальніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".