Спалах мавпячої віспи є глобальною надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я. Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я.
За інформацією Reuters, очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус зазначив, що найшвидше хвороба поширюється серед чоловіків, які мають статеві контакти з іншими чоловіками. Особливо серед тих, хто має кількох статевих партнерів. Водночас посадовець підкреслив, що це не є приводом для дискримінації, яка, на його думку, може бути «небезпечнішою за будь-який вірус».
Гебреєсус наголосив, що ризик зараження мавпячою віспою донедавна був помірним у всьому світі, за винятком Європи, де ВООЗ оцінила його як високий. Але останнім часом кількість випадків захворювання різко зросла і наразі становить понад 16 тисяч випадків у більш ніж 75 країнах та п'ять смертей на африканському континенті.
Очільник ВООЗ заявив, що визнання спалаху мавпячої віспи надзвичайною ситуацією спричинено також і тим, що хвороба почала розповсюджуватися серед вразливих груп населення. Зокрема, йдеться про дітей.
Нагадаємо, що віспа мавп була вперше зареєстрована у лабораторних приматів у 1950-х роках. На відміну від COVID-19, вона не легко передається від людини до людини. Вірус вимагає прямого контакту з твариною-носієм хвороби, тісного контакту з зараженою людиною або «фомітами» (заражений одяг, рушники, меблі). Випадки зараження під час останнього спалаху відрізняються, оскільки виявлено, що віспа передається статевим шляхом.
Раніше повідомлялося, що в США у двох дітей діагностовали віспу мавп.