ВООЗ назвала новий епіцентр пандемії коронавірусу

Поділитися
ВООЗ назвала новий епіцентр пандемії коронавірусу Епідемія набирає обертів на двох континентах © NIAID
У Північній і Південній Америці зафіксовано понад 2,4 млн випадків захворювання. У всьому світі – 5,5 млн.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) назвала новим епіцентром пандемії коронавірусу COVID-19 Північну та Південну Америки.

На обох континентах зафіксували понад 2,4 млн випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, понад 143 тисячі випадків стали летальними, пише агентство Reuters.

Латинська Америка випередила Європу і США за щоденним приростом нових випадків COVID-19, смертність від коронавірусу в Бразилії та інших країнах регіону тільки зростатиме, і досягне пікових значень у серпні, прогнозує ВООЗ.

"Наш регіон став епіцентром пандемії COVID-19. Зараз не найкращий час пом'якшувати (карантинні) обмеження", - наголосила директорка ВООЗ по Північній і Південній Америці, голова Панамериканської організації охорони здоров'я Карісса Етьєн.

У січні та лютому епіцентром коронавірусу був Китай, у березні – Європа та США, наприкінці квітня пандемія дісталася Африки.

В організації також стурбовані посиленням спалахів захворювання в Перу, Сальвадорі, Гватемалі, Нікарагуа та Чилі.

У Бразилії у понеділок, 25 травня, добова смертність від COVID-19 стала найвищою в світі. Станом на початок серпня кількість померлих в країні збільшиться уп'ятеро – до 125 тисяч людей, йдеться в дослідженні Вашингтонського університету.

До кінця літа смертність від коронавірусу в Перу досягне 20 тисяч людей, у Чилі – 12 тисяч, у Мексиці – 7 тисяч, в Еквадорі – 6 тисяч, Аргентині – 5,5 тисяч і Колумбії – 4,5 тисяч, прогнозують експерти Інституту метрики й оцінки здоров'я Вашингтонського університету.

Зростання кількості хворих може призвести до колапсу системи охорони здоров'я цих країн – хворих буде більше, ніж місць у відділеннях реанімації.

Тим не менш, одна з країн Латинської Америки доволі ефективно протистоїть епідемії - на Кубі, за прогнозами експертів, до серпня від ускладнень захворювання помруть 82 людини.

Читайте також: "Старі" й "нові" обличчя їздять у Раду на елітних авто, записаних на родичів

Одним із найпалкіших супротивників карантину в Латинській Америці є президент Бразилії Жаїр Болсонару. Попри те, що Бразилія вийшла на друге місце у світі за кількістю хворих, Болсонару продовжує відвідувати мітинги своїх прихильників і агітувати за зняття обмежень.

Раніше виконавчий директор ВООЗ Майк Райан попередив, що світ досі перебуває на піку "першої хвилі" пандемії коронавірусу. Перед цим ВООЗ попередила Європу, що слід готуватися до другої хвилі COVID-19 і не поспішати зі скасуванням обмежувальних заходів, введених через пандемію.

Своєю чергою Китай продовжує стикатися з "великою загрозою" другої хвилі поширення нового коронавірусу, відсутність імунітету в населення викликає серйозну занепокоєність уряду.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі