Внаслідок пандемії коронавірусу світ ризикує залишитися без кінотеатрів — The Economist

Поділитися
Внаслідок пандемії коронавірусу світ ризикує залишитися без кінотеатрів — The Economist
Якщо провідні кінокомпанії продовжать відкладати релізи довгоочікуваних фільмів, багато кінотеатрів можуть збанкрутувати.

Ймовірно, світові кінотеатри стали «жертвами занадто тривалого антракту». Кінотеатри на Заході були змушені припинити роботу внаслідок пандемії COVID-19 ще в березні, і, попри спроби відновити роботу влітку, касові збори були незначними. З 9 жовтня друга за величиною мережа кінотеатрів у світі Cineworld тимчасово закриє 536 кінотеатрів Америці та 127 в Британії. Найбільша мережа кінотеатрів AMC скоротить години роботи деяких відділень, пише журнал The Economist.

На початку пандемії найбільшою проблемою для кінотеатрів була аудиторія. Люди почали боятися залишатися в закритому приміщенні з великою кількістю незнайомців протягом тривалого часу, адже це підвищувало ризик поширення коронавірусу. У березні деякі фільми «провалили» касові збори, адже люди перестали активно відвідувати кіно.

Справи для власників кінотеатрів ще більше ускладнилися, коли уряди країн почали запроваджувати карантинні обмеження та наказали зачинити кінотеатри, щоб зупинити поширення хвороби.

Після того, коли країни почали пом’якшувати жорсткий карантин, аудиторія почала поступово повертатися до кінотеатрів, але кінокомпанії стали відкладати прем’єри, тому кінотеатри мають невеликий вибір фільмів для показу.

Для прикладу, у Китаї кінокомпанії почали відновлювати прем’єри фільмів. Однак, голлівудські студії не ризикують розпочинати реліз дорогих блокбастерів, тоді як багато ринків, включаючи Нью-Йорк та Каліфорнію, залишаються «закритими», а люди все ще побоюються відвідувати кінотеатри.

Причиною є те, що голлівудські студії бояться втратити власний прибуток, тому реліз найбільш очікуваних фільмів було відтерміновано.

Останньою краплею для мережі Cineworld стало рішення кінокомпаній MGM та Universal Pictures перенести прем’єру довгоочікуваного блокбастера про Джеймса Бонда «007: Не час помирати» на 2021 рік, таким чином, аж до Різдва не очікується жодних «гучних» кінопрем’єр.

Ще навіть до пандемії COVID-19 відвідуваність кінотеатрів знижувалася. Багато людей почали надавати перевагу онлайн-платформам для перегляду фільмів та серіалів, таким як Netflix, для прикладу. Вже тоді багато кінотеатрів почали втрачати прибутки та накопичувати борги.

Для прикладу, загальний борг однієї з найбільших мереж кінотеатрів у світі AMC зараз складає десять мільярдів доларів, що перевищує валовий прибуток від основної діяльності мережі минулого року.

Тривалий період без прибутку може стати катастрофічним для кінотеатрів у світі.

Американська національна асоціація власників театрів прогнозує, що сім з десяти малих або середніх кінокомпаній «розпадуться».  

Цілком ймовірно, що навіть такі великі мережі кінотеатрів, як AMC та Cineworld, швидше за все, оголосять про банкрутство.  

Власники кінотеатрів закликають кінокомпанії не відкладати релізи фільмів.

Експерти прогнозують, що Голлівуду, можливо, доведеться «прийняти на себе удар», щоб «врятувати галузь» та уникнути її повного розпаду.

Студія Warner Brosers вирішила ризикнути, випустивши фільм «Тенет» влітку, зібравши в американському прокаті всього 45 мільйонів доларів, що є досить незначною сумою, враховуючи бюджет фільму.

Однак, кіностудії не можуть дозволити собі благодійність. Нещодавно компанія Disney була змушена скоротити близько 28 тисяч робітників із своїх тематичних парків, які зазнали значних втрат внаслідок пандемії.

Можливо, коли ситуація з пандемією налагодиться, кіностудії знову відновлять релізи довгоочікуваних блокбастерів. Але навіть тоді кінотеатрам доведеться економити, підвищувати ціни і закривати філії, щоб залишитися на плаву, а це, своєю чергою, теж буде спонукати глядачів залишатися вдома. Таким чином, світ ризикує залишитися без кінотеатрів. Навіть якщо COVID-19 не розгромить галузь повністю, «великий екран, швидше за все, стане значно меншим», резюмує журнал.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі