Влада США відмовилася від переговорів щодо запобігання дефолту

Поділитися
Влада США відмовилася від переговорів щодо запобігання дефолту Влада США відмовилася від переговорів щодо запобігання дефолту © - колаж DT.UA
За словами прес-секретаря Білого дому Джея Карні, прийняти бюджет і підняти ліміт боргу - обов'язок конгресу, а не аргумент у суперечці.

Американський Білий дім відмовився від переговорів з конгресменами-республіканцями для запобігання можливого дефолту, повідомив прес-секретар Білого дому Джей Карні.

"Які-небудь умови запобігання дефолту не обговорюються. Ми на це не підемо", - заявив Карні. За його словами, Конгрес зобов'язаний підняти стелю держборгу, а не використовувати загрозу дефолту як аргумент у суперечці.

Мінфін США у вересні заявив про те, що США можуть оголосити себе банкрутом 17 жовтня. Уникнути дефолту може тільки збільшення законодавчо встановленого ліміту зовнішнього боргу.

- Агентство Bloomberg представило катастрофічний сценарій краху економіки США

Як вважають експерти агентства Bloomberg, для глобальної економіки оголошенні дефолту США означатиме прихід "катастрофи, з якою світ ще ніколи не стикався", за масштабами не порівняти навіть з крахом інвестбанку Lehman Brothers. Нездатність Штатів виконувати зобов'язання по виплаті зовнішнього заборгованості зруйнує фондові ринки від Бразилії до Цюріха, заморозить механізм кредитування за допомогою держоблігацій США об'ємом 5 трлн дол., обвалить курс долара і призведе Америку, а слідом за нею і весь світ, до нової рецесії, що, з великою часткою ймовірності, перетвориться в депресію.

Боргові зобов'язання США складають 12 трлн дол. - в 23 рази більше, ніж було у Lehman Brothers напередодні запуску процедури банкрутства 15 вересня 2008 року. Тоді американський фондовий ринок втратив у вартості 50% за п'ять місяців і пережив найгострішу рецесію з часів Великої депресії, потягнувши за собою інші країни і збільшивши рівень безробіття до рекордних за останні три десятиліття 10%. Від ескалації ситуацію втримала ФРС, вкачавшая у фінансову систему 3 трлн дол. Ще 300 млн дол. найбільшим банкам надав Мінфін.

Тепер політичний глухий кут ризикує спровокувати куди більш серйозна криза, заявили в коментарях Bloomberg респонденти в діапазоні від мільярдера-інвестора Уоррена Баффета до колишнього співробітника Мінфіну Тіма Битсбергера. "Це як ядерні бомби - наслідки можуть бути дуже жахливі", - говорив "оракул з Омахи" в інтерв'ю Fortune.

Як і у випадку з Lehman, криза стрімко пошириться на ринок угод РЕПО, за яким закладено держоблігацій на 2,8 трлн дол. Якщо інвестори втратять довіру до боргових цінних паперів уряду, лавиноподібне падіння котирувань неминуче. На балансах Китаю і Японії тримаються американські бонди на 1,3 трлн дол. і 1,1 трлн дол. відповідно.

Незважаючи на те, що більша частина респондентів не вірить в катастрофічний сценарій, ймовірність його, на думку багатьох з них, вже не дорівнює нулю. Якщо дефолт США буде оголошено, це буде перший подібний випадок з 1790 року. Тоді уряд переніс виплати за власними борговими зобов'язаннями на 11 років. !zn

Читайте також:

Американським бюджетникам повернуть зарплату заднім числом

США зупинили переговори про зону вільної торгівлі з ЄС через бюджетної кризи

США продовжать виконувати зобов'язання по всьому світу, незважаючи на політичну кризу

З-за отсутсвия бюджету в США закрилися для посещенний десятки Національних парків і Статуя Свободи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі