Влада США може засекретити частину "списку Магнітського"

Поділитися
Влада США може засекретити частину Список Магнітського - перший крок до Гаазького трибуналу © rus.azattyq.org
Конгресмени і громадські організації пропонують включити до "списку Магнітського" до 280 прізвищ російських чиновників, причетних до порушень прав людини.

США оприлюднять цього тижня список чиновників РФ, "винних у порушеннях прав людини". Як пише російське видання "Коммерсантъ", при його складанні у Вашингтоні виникли серйозні розбіжності. Джерела у Конгресі побоюються, що Білий дім - щоб не загострювати відносини з Кремлем - оприлюднить скорочений список, включивши до нього всього 15 імен, а решту засекретить.

Згідно з законом, остаточну версію 3 адміністрація повинна передати у Конгрес і опублікувати не пізніше 13 квітня. Інформація про кандидатів не може бути розкрита до остаточного затвердження чорного списку президентом США.

Минулого тижня стало відомо, що один з авторів закону Магнітського" конгресмен Джеймс Макговерн, що раніше наполягав на введення санкцій щодо 240 російських офіційних осіб, передав в адміністрацію новий варіант списку, в якому фігурують 280 прізвищ. У документі згадані генпрокурор РФ Юрій Чайка; його заступник Віктор Гринь; керівник СК РФ Олександр Бастрикін; голова департаменту економічної безпеки ФСБ Віктор Воронін.

Крім того, санкції конгресмен пропонує ввести щодо голови Мосміськсуду Ольги Єгорової, суддів районних і арбітражних судів, які брали участь у розгляді позовів до фонду Hermitage, а також посадових осіб податкових інспекцій і співробітників слідчих ізоляторів - "Бутирка" і "Матроська Тиша".

Американські НКО вирішили взагалі не обмежуватися справою Магнітського. У підготовлених ними списках фігурують імена учасників гучних кримінальних процесів - у справах про вбивства Пола Хлєбнікова, Ганни Політковської, Наталії Естемірової, а також російські чиновники, винні у застосуванні вибіркового правосуддя" і "небажанні проводити повноцінні розслідування". Зокрема, пропонується ввести санкції щодо голови Чечні Рамзана Кадирова, слідчих і суддів, причетних до справи ЮКОСа, а також "організаторів так званої "болотної справи" й ініціаторів "сирітського закону"".

За законами США за виконання візових і економічних санкцій відповідають Держдеп і Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США. Білий дім наполягає, щоб при відборі фігурантів чорного списку використовувалися стандартні процедури, обумовлені у Кодексі федеральних положень США, і у фінальному документі були згадані тільки прізвища чиновників, які мали безпосередній стосунок до справи Магнітського, щодо яких існують неспростовні і вагомі докази". У зв'язку з цим джерела у Конгресі висловлюють побоювання, що в остаточному варіанті списку буде згадано не більше 15 прізвищ, а роль Білого дому обмежиться пошуком їхніх фінансових активів і введенням заборони на в'їзд до США.

Втім, "різко скороченою" може виявитися тільки відкрита частина чорного списку. Адже за законами США Білий дім має право засекретити імена частини фігурантів - "з міркувань національної безпеки".

За інформацією "Коммерсанта", так воно, швидше за все, і буде. У будь-якому разі близьке до Держдепу джерело запевнило: "У "списку Магнітського" напевно буде закрита частина". !zn

Читайте також:

США готуються покарати "друзів" Путіна

Колишній посол США запропонував ЄС підписати асоціацію з Україною і відразу ввести санкції

У Росії закрили справу про смерть Магнітського, що стало причиною санкцій з боку США

США вже склали список українських чиновників "нон грата"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі