"Ми хочемо безпечну і впорядковану міграцію. Такою вона може бути тільки при кращому контролі в'їзду венесуельських громадян. Тому з 15 червня зможуть в'їхати в країну тільки венесуельці з паспортом і відповідною візою", -додав він.
Для в'їзду в Перу громадянам сусідньої країни потрібно буде отримати гуманітарну візу в одному з консульств республіки. За даними міграційної служби Перу, за час кризи в Боліваріанській Республіці в країну в'їхали 800 тис. венесуельців.
28 травня стало відомо, що представники уряду Мадуро і венесуельської опозиції проводять новий раунд переговорів в Осло. Перший раунд відбувся 16 травня, Мадуро назвав його продуктивним.
Спостерігачі звертають увагу, що на цей раз сторони будуть вести переговори "обличчям до обличчя", тоді як в першому раунді вони спілкувалися через норвезьких посередників.
Колумбія і Перу закликали міжнародне співтовариство надати більше допомоги, щоб допомогти їм впоратися з напливом близько 2 мільйонів венесуельців, які мігрували в ці дві країни в останні роки.
В документі, який є частиною спільної заяви, підписаної президентами, не вказувалося, скільки міжнародної допомоги вони вже отримали або скільки ще потрібно, повідомляє Reuters.
На сьогоднішній день Колумбія і Перу отримали більшість з приблизно 3 мільйонів венесуельських мігрантів, які покинули свою батьківщину з 2015 року, оскільки економіка країни впала.
"Колумбія і Перу стикаються з найгіршою міграційною кризою, яку Латинська Америка бачила у своїй недавньій історії", - заявив президент Колумбії Іван Дуке журналістам під час візиту до Ліми разом з президентом Перу Мартіном Візкаррою.
Дуке попередив, що міграція, ймовірно, продовжить збільшуватися, якщо при владі залишиться президент Венесуели Ніколас Мадуро.