Уряд Німеччини дотримується закону, заявила глава німецького МЗС Анналена Бербок, коментуючи ордер на арешт прем’єр-міністра Ізраїля Беньяміна Нетаньягу, виданий Міжнародним кримінальним судом. Водночас Італія готує з цього приводу формулювання, яке б підтримали всі країни «Великої сімки», пише DW.
Зокрема, в Італії відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн G7. Під час зустрічі очільники МЗС країн-членів обговорили наслідки рішення МКС щодо арешту Нетаньягу.
«Федеральний уряд дотримується закону, адже ніхто не може бути вище закону… Діє незалежність судової влади, яка в даному разі дійшла висновку, що є достатньо доказів для того, щоб зробити цей крок зараз», – зазначила Бербок.
Водночас Італія, що й скликала цю зустріч, вирішила підготувати формулювання, яке підтримали б усі держави-члени G7.
«Ми хочемо домовитися з іншими країнами G7, щоб у нас була спільна позиція. Це також політичне питання, а не лише питання правосуддя», – заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.
Нагадаємо, 21 листопада Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Нетаньягу та ексміністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта. Їх звинувачують у «злочинах проти людяності та воєнних злочинах, скоєних у період з 8 жовтня 2023 року до 20 травня 2024 року», тобто після нападу ХАМАС 7 жовтня. Того ж дня Суд видав ордер на арешт лідера військового крила ХАМАС (бригада Аль-Касама) Мохаммеда Діаба Ібрагіма Аль-Масрі, відомого як «Дейф».
Президент США Джо Байден обурився видачею ордера на арешт Нетаньягу й Галланта і заявив, що Ізраїль та ХАМАС ніяк не ототожнюються. Водночас уряд Великої Британії підтвердив, що дотримуватиметься міжнародних юридичних зобов’язань і арештує Нетаньягу, якщо він прибуде в країну. Те ж саме зробила й Канада.
Інші держави, зокрема Іспанія, Італія, Нідерланди та Ірландія, заявили про готовність виконувати свої зобов’язання перед МКС. Зі свого боку прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запросив Нетаньягу з офіційним візитом, що також демонструє відмінність у підходах країн до цього питання.