Зв'язки між Росією та Північною Кореєю мають привернути увагу світової спільноти — Bloomberg

Поділитися
Зв'язки між Росією та Північною Кореєю мають привернути увагу світової спільноти — Bloomberg © Офіційний сайт Кремля
Північна Корея залишається такою ж небезпечною, як і раніше.

На тлі руйнувань в Україні та війни між Ізраїлем і ХАМАСом, Пхеньян, здається, так мало турбує пересічного американця, що він більше не фігурує навіть у списку найбільших ворогів країни. У щорічному опитуванні Gallup, яке задає респондентам питання про те, хто є найбільшим ворогом Америки, лише 4% відповіли, що це Північна Корея — а це менше, ніж 51% у 2018 році. Адміністрація президента Джо Байдена залишається набагато більше зосередженою на Пекіні, ніж на Пхеньяні, зазначає Гіроїд Рейді, колумніст Bloomberg Opinion, який висвітлює події в Японії та Кореї.

Але щоб краще зрозуміти, чому Північну Корею не можна ігнорувати, слід згадати про те, що Владімір Путін відвідає країну 18-19 червня і це його перший візит за останні 24 роки. Після візиту Кім Чен Ина до Росії у вересні минулого року зв'язки між двома лідерами стають дедалі теплішими.

Країни планують підписати угоду про стратегічне партнерство, в тому числі у сфері безпеки та економічного співробітництва, заявив помічник Кремля з питань зовнішньої політики Юрій Ушаков. Офіційні особи в Сеулі стурбовані таким пактом.

Росія потребує союзників, і Кім продемонстрував свою готовність допомогти, про що свідчить північнокорейська зброя, знайдена на полі бою в Україні. І США, і Південна Корея стверджують, що Кім вже відправив до Росії мільйони артилерійських снарядів, необхідних для продовження нападу на Україну (Північна Корея це заперечує).

Зі свого боку, Північна Корея може використати присутність Росії в Раді Безпеки ООН для досягнення своїх цілей з послаблення санкцій, що допоможе їй удосконалити свій арсенал ядерної зброї та ракет. Це вже відбувається: у березні Росія використала своє право вето в Раді Безпеки, щоб відхилити поновлення групи експертів ООН, яка стежить за дотриманням санкцій проти Пхеньяна.

Кім також потребує російських технологій, щоб допомогти з космічною програмою після невдалого запуску супутника-шпигуна минулого місяця, а російська нафта буде корисною країні, що страждає від нестачі енергоносіїв.

"Як і багато разів раніше, Пхеньян намагатиметься використати ці питання, щоб вбити клин між США та їхніми союзниками. І дипломатія, і посилення тиску на людину, яку він назвав "головорізом", не принесли Байдену жодного прогресу. Між відволіканням уваги його уряду і потенційним поверненням Трампа в Білий дім, Північна Корея має вікно для максимального втручання. Тим часом Путін може допомогти прискорити зусилля з обходу санкцій", — повідомляє колумніст.

Це одна з причин вітати новину про швидку ратифікацію тристороннього пакту про безпеку між Японією, Кореєю і США. В минулому всі три країни часто відволікалися на інші питання чи конфлікти, тоді як Північна Корея постійно залишалася зосередженою на своїх стратегічних цілях. Візит Путіна стане сигналом про те, що лінія фронту змінюється.

Про співпрацю між КНДР та Росією та які це має наслідки для України пише Наталія Бутирська у статті "Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР  і які це загрожує Україні".

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі