Про це пише The Guardian, додаючи, що Москва сподівається, що історичний чотириденний візит короля Салмана продемонструє здатність Кремля укладати близькі союзи з ключовими гравцями на Близькому Сході включно з Туреччиною, Іраном і тепер - з Саудівською Аравією. Ще два роки тому дума про те, що саудитський монарх відвідає Москву, здавалася б перебільшеною. Адже Кремль і Ер-Ріяд десятиліттями виступали один проти одного у більшості регіональних конфліктів: від Афганістана до ролі "Братів мусульман".
Але дві сторони вирішили покласти край суперечкам і збираються підписати низку торговельних угод, координувати дії в питанні цін на нафту, обговорити потенційне мирне рішення для Сирії і майбутню роль Ірану в цьому, оскільки тепер очевидно, що режим Башара Асада не буде повалено. Щонайменше 100 саудитських бізнесменів разом з королем прибудуть в Москву для погодження створення спільного інвестиційного нафтового фонду на мільярд фунтів стерлінгів.
Видання нагадує, що традиційно Саудівська Аравія залежала від доброї волі США і споживання нафти. Вона відмовлялася від амбіцій у зовнішній політиці і зосередилася лише на протистоянні проти шиїтського Ірану. Але за останні кілька років, все більше сумніваючись у надійсності Америки, Саудівська Аравія почала роботу над диверсифікацією дипломатичних альянсів, яка включає побудову контактів з силами, з якими вона раніше відмовлялася мати справу, приміром, з шиїтським Іраком.
Ця зміна частково пов'язана з успіхом російської операції в Сирії, де Москва підтримала уряд Башара Асада. Розташування сил змінилося не на користь сирійських опозиціонерів, яких підтримувала Саудівська Аравія.
Раніше видання Bloomberg писало, що домовленість ОПЕК з Росією переживає напругу. Адже Москва не виконує свої зобов'язання щодо скорочення денного видобутку. А весь тягар падає на Саудівську Аравію, який вона не може нести.