Посол США Філіп Коснетт розкритикував уряд Косово за наймання колишнього командира Армії визволення Косово (АВК) Сулеймана Селімі радником прем'єр-міністра балканської частково визнаної країни, засудженого за військові злочини.
"Засудженим військовим злочинцям немає місця в уряді Косово", - написав посол Коснетт в середу ввечері в Twitter.
Селемі, засуджений до семи років тюремного ув'язнення за військові злочини, які він і його війська здійснили під час війни 1998-99 років, був призначений радником прем'єр-міністра Рамуша Харадіная за кілька днів після його звільнення з в'язниці.
"Лідери всіх партій повинні перестати підтримувати таких людей. Така підтримка ставить під сумнів прихильність Косово верховенства закону", - додав Коснетт.
Вашингтон є одним з найбільших прихильників незалежності Косово як в політичному, так і у фінансовому відношенні. Але в останні тижні адміністрація США розкритикувала Харадіная за запровадження стовідсоткових мит на товари з Сербії, зупинивши весь її експорт в Косово, і закликала його скасувати рішення або зіткнутися з наслідками.
Селімі був звільнений з випробувальним строком на 25 січня до закінчення терміну в вересні 2020 року. Селімі та його група були визнані винними в побитті людини під час війни 1998-1999 років.
Convicted war criminals have no place in #Kosovo's government. Leaders of all parties should stop supporting such individuals. Such support calls into question Kosovo's commitment to the rule of law. Pleased to see groups from different communities speaking out in unison. https://t.co/chVgsCztHa
- Ambassador Philip S. Kosnett (@USAmbKosovo) February 6, 2019
Белград втратив контроль над своєю колишньою провінцією після бомбардувань НАТО, що поклали край війні між сербами і партизанськими силами Косово, яка сталася в 1998-1999 роках. Війна забрала 13 тисяч життів. У 2008 році Косово проголосило в односторонньому порядку незалежність, яка була визнана Сполученими Штатами і 109 іншими країнами, але не Сербією і її союзниками - Росією і Китаєм. Ці країни також відмовилися прийняти Косово в ООН.