У середу, 30 вересня, держсекретар США Джон Керрі після зустрічі з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим заявив, що військові США і Росії мають намір незабаром провести консультації по Сирії з метою уникнути випадкового конфлікту, передає AFP.
"Ми домовилися якомога швидше, можливо навіть завтра, провести обговорення на рівні військових ситуації в Сирії", - сказав Керрі.
За словами держсекретаря США, незважаючи на підтримку Росією режиму сирійського президента Башара Асада та її повітряної кампанії в Сирії, вони з Лавровим виробили ідеї щодо просування політичного процесу в цій країні.
"Ми хочемо бачити Сирію демократичної, цілісної, секулярної... Але у нас є деякі розбіжності з приводу того, яким чином цього досягти", - зазначив Лавров.
30 вересня президент Сирії Башар Асад попросив у Росії допомоги військово-повітряних сил. Введення контингенту сухопутних військ не планується.
У той же день Рада Федерації одноголосно проголосувала за використання російських військ в Сирії. За словами президента РФ Володимира Путіна, російські військові будуть підтримувати сирійську армію "з повітря без участі в наземних операціях". При цьому "така підтримка буде обмежена за часом на термін проведення сирійської армією наступальних операцій".
Після цього, 30 вересня, Росія завдала авіаудару в Сирії, недалеко від міста Хомс. В результаті нальоту загинуло 33 мирних жителя. Свідки нальотів повідомили, що удари наносяться по території, яка не контролюється бойовиками "Ісламської держави". При цьому Міністерство оборони РФ стверджує, що удари наносяться по військових цілях ІД.
Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія надає підтримку Асаду Башару, чинному президентові країни, в той час як більшість членів НАТО і Європейського Союзу звинувачують режим Асада в військових злочинах і вимагають його відставки. Паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з бойовиками "Ісламської держави".