Військові навчання Росії і НАТО є "підготовкою до гіршого" - European Leadership Network

Поділитися
Військові навчання Росії і НАТО є Розмах військових навчань РФ говорить про те, що це була відпрацювання сценарію війни виключно з США та/або НАТО
Росія і НАТО при проведенні військових навчань розглядали один одного в якості потенційних супротивників, готуючись до можливої конфронтації.

Аналітики 3 "мозкового центру" European Leadership Network (ELN) опублікували доповідь під назвою "Підготовка до гіршого: підсилюють військові навчання Росії і НАТО ймовірність війни в Європі?", в якій проаналізували військові маневри РФ і країн НАТО.

На думку дослідників, дані військові навчання характеризуються:

1. У військових маневрах у березні поточного року Росія задіяла одночасно 80 тисяч військовослужбовців, 12 тисяч одиниць важкого озброєння, 65 бойових кораблів, 15 субмарин і 220 бойових літаків. Підкреслюється, що розмах даних навчань говорить про те, що це було відпрацювання сценарію війни виключно з США та/або НАТО.

2. У військових маневрах НАТО "Союзницький щит", які проводилися в червні поточного року на східних кордонах Альянсу, були задіяні 15 тисяч військовослужбовців з 19 країн-членів організації та трьох країн-партнерів. Виходячи з особливостей даних військових маневрів, як вважають аналітики, єдиним потенційним противником Альянс розглядав Росію.

Таким чином, Росія і НАТО при проведенні військових навчань розглядали один одного в якості потенційних супротивників, готуючись до можливої конфронтації.

Однак у британському "мозковому центрі" підкреслюють, що даний факт не означає, що в РФ і Альянсі вже прийняли рішення почати війну або даний військовий конфлікт є неминучим.

З іншого боку, присутня висока частка непередбачуваності у діях РФ, яка проводила військові навчання без попереднього анонсування.

У НАТО за півроку нарахували 250 перехоплень російських літаків над Європою. Тільки у Балтійській повітряної поліції місії НАТО нарахували 120 своїх вильотів винищувачів на перехоплення. У зв'язку зі сплеском такої активності організацію - Балтійську повітряну поліцію - збільшили вдвічі.

Військова активність збройних сил Росії в Європі послідувала за анексією Криму і початком збройного конфлікту в Україні, так як країни ЄС і НАТО висловили підтримку Україні.

Згідно з даними НАТО, в 2014 році літаки НАТО піднімалися в повітря на перехоплення російських літаків в три рази частіше, ніж роком раніше. У 2015 році "брязкання зброєю" біля кордонів НАТО з боку РФ не припинилося - країни Північної Європи регулярно повідомляють про провокації російських військових літаків.

Тому Латвія, Литва та Естонія прийняли рішення посилити військову співпрацю і збільшити фінансування повітряної поліції НАТО в три рази. В липні також у НАТО звинуватили Росію у фабрикуванні загрози для виправдання своєї агресії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі