Війна в Україні виявила різні висновки Німеччини і США після Холодної війни – NYT

Поділитися
Війна в Україні виявила різні висновки Німеччини і США після Холодної війни – NYT Німеччина і США зробили різні висновки з Холодної війни. Ілюстрація. © kmv.gov.ua
Меркель згадувала про Берлінську стіну і дипломатію, а Маккейн – про радянську блокаду Берліна і допомогу США німцям.

Холодна війна залишилася в минулому, але її дух був відчутний на саміті у Мюнхені, який проводиться кожної зими вже півстоліття. Канцлер Німеччини Ангела Меркель і американських сенатор США Джон Маккейн почали суперечку, яка показала, що політики на Заході зробили дуже різні висновки після завершення протистояння Заходу і СРСР.

Про це сьогодні пише New York Times, нагадуючи, що Берлін і Вашингтон сперечаються, чи варто їм озброювати армію України, яка воює проти проросійських терористів в Донбасі.

Європа сьогодні навряд чи в такому ж становищі, як у часи Холодної війни, коли СРСР і Захід погрожували один одному ядерною зброєю. Однак війна в Україні повернула країнам НАТО колишні суперечки про доцільність застосування сили у відповідь на агресію Росії, чи дотримуватися дипломатичного курсу, який за багато місяців не дав жодних результатів.

Видання нагадує, що ще в четвер Держсекретар Джон Керрі висловив підтримку переговорам, ініційованим Європою, але нагадав про те, що Росія не дотримується угод, які підписує.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус у Мюнхені заявив, що треба шукати "миру не на папері, а на ділі". А міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив занепокоєння, що Європу чекає новий конфлікт і поділ, якщо переговори з Путіним проваляться.

Видання пише, що під час зустрічі в Мюнхені дипломати дали волю емоціям, які зазвичай їм не притаманні. Ангела Меркель під час свого виступу пригадала про дитинство в соціалістичній НДР, відповідаючи на питання колишнього міністра закордонних справ Великобританії про те, чи не варто насправді Європі вести переговори з позиції сили.

"Послухайте, я виросла в Східній Німеччині. Коли мені було 7, збудували Берлінську стіну. Ніхто не чекав, що Захід піде в атаку, щоб розбити її", - сказала Меркель, додавши, що Німеччині довелося чекати 28 років, перш ніж "диктатура і неволя" були подолані в 1989 році.

"Я не думаю, що рішення, які потрібні Україні, можуть бути досягнуті за допомогою зброї", - сказала Меркель.

У відповідь на спогади німецького канцлера, американський сенатор від Аризони Джон Маккейн вирішив нагадати, що Захід не обмежувався лише переговорами в часи Холодної війни, щоб підтримати Західну Німеччину.

"Повторюючи банальну тезу про відсутність військового рішення, не варто думати, що немає військового аспекту у вирішенні проблеми, так ніби жорсткіша сила не може грати жодної ролі у досягненні позитивних результатів", - сказав Маккейн.

Він також нагадав про блокаду Берліна Радянським Союзом, який стався у 1948 році, коли радянська армія відрізала німецьке місто від поставок продовольства від західних союзників.

"Сотні тисяч американців захищали Західну Німеччину, а коли Берлін був заблокований, ми відправили літаки. Ми ж тоді не сказали: "Ей, не треба провокувати росіян". Це я просто хочу доповнити порівняння", - прокоментував американський сенатор розповідь Меркель про Берлінську стіну.

Видання також нагадує, що в цей же час в Україні закликають Захід до єдності і спільної позиції в протистоянні проти агресії Росії. На саміті в Мюнхені президент Петро Порошенко продемонстрував документи російських військових, вилучені в Україні.

"Скільки свідоцтв світу потрібно отримати, щоб визнати очевидний факт: є іноземні боєприпаси, російські солдати, які воюють за гроші і регулярні війська, а також тренера ... Які вам ще потрібні факти, свідчення про присутність російських військ в Україні?", - зазначив він.

Раніше Порошенко заявив, що мирна пропозиція Меркель і Олланда про врегулювання конфлікту в Донбасі може спрацювати. Порошенко додав, що сподівається, що цей мирний план може допомогти забезпечити "більше безпеки в Європі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі