Про це на сторінках Newsweek пише експерт American Enterprise Institute Метью МакІнніс. Він звертає увагу на те, що Росія запевняла, що "за лічені години може повернути війська" в Сирію. Але під питанням, чи вона дійсно це наважиться зробити. Якщо виведення сил було звичайним тактичним маневром, тоді не зрозуміло, що зробить Тегеран і чи виведе він свої сили теж. Припущення, що Росія не скоординувала своє виведення військ з Іраном сумнівне. Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф привітав російське рішення і назвав його "позитивним сигналом" того, що Росія більше не бачить необхідності використовувати військову силу. Однак він додав, що "треба почекати і подивитися, що буде".
В цей же час, радник верховного лідера Алі Хаменеї з закордонних справ Алі Акбар Велаяті висловився чіткіше. На питання, чи замінять іранські сили росіян в Сирії, він відповів, що співпраця Ірану з Росією і "Хезболою" продовжиться. А Москва, за його словами, "буде воювати з терористами", якщо буде необхідно.
Спікер парламенту Ірану Алі Ларіджані прокоментував, що його країна завжди буде підтримувати сирійський народ, натякнувши, що Тегеран досить прагматично ставиться до війни в сусідній країні і віддає Росії більш вирішальну роль у колективному ухваленні рішень.
Спільні зусилля Тегерану і Москви допомогли Асаду зміцнитися, особливо на півночі Сирії. Однак якщо Росії вдалося досягти своїх цілей, Іран все ще не добився бажаного. Хаменеї, швидше за все, не подобається, що Москва збираються погодитися на компроміс між Асадом, США і Саудівської Аравією, який не зовсім в іранських інтересах. Також існують чутки про те, що Путін 14 березня зателефонував Асаду не лише, щоб повідомити про виведення своїх військ, а й щоб підтвердити готовність сирійського президента з часом піти з посади.
План "Б" для Ірану передбачає встановлення впливу на режим в Сирії, який прийде на зміну Асаду. Тоді у Тегерана з'явиться військова можливість захистити свої інтереси в країні, особливо у питанні логістичної підтримки ліванської "Хезболи" на її новому фронті проти Ізраїлю, який відкриється на Голанських висотах. Без підтримки Росії з повітря Асад навряд чи зможе відбити Алеппо і Пальміру у опозиції чи східні підступи до Дамаску у "Ісламської держави". Все це поставить в дуже хитке становище сирійські і іранські війська, особливо на півдні.
Можливо іранці вже отримали все, що хотіли від Путіна і тепер сподіваються, що російські дипломати зможуть в Женеві домовитися про стабільне перемир'я. А можливо виведення російських військ насправді лише тимчасове. Це цілком можливо, оскільки Путін оголосив про нього занадто рано, щоб іранські союзники і війська Асада почувалися впевнено в Сирії. У всякому разі, Путін може завжди врятувати солдатів Ірану, принаймні на це сподівається Хаменеї.
Тим часом, аналітично-розвідувальна організація Stratfor повідомила, що Росія розширює базу ВПС у Сирії. Крім цього, РФ на даний момент не стала відводити ЗРК С-400, а також літаки Су-30 і Су-35. Відзначається, що російська авіація продовжує надавати підтримку військам Асада в наступ на місто Пальміра, який контролюється "Ісламською державою".
За повідомленнями ЗМІ, навіть після оприлюдненого виведення основного контингенту ВКС РФ з Сирії, в країні залишиться приблизно тисяча російських військових в якості військових радників армії Башара Асада.
14 березня російський президент РФ Володимир Путін оголосив про виведення російських військ з Сирії, хоча агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що США не бачать ознак підготовки Росії до виведення військ з Сирії. За даними Пентагону, в справжній момент територію країни залишила лише невелика частина військового контингенту РФ.