Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що частковий виведення військ Росії з Сирії може означати посилення тиску на президента країни Башара Асада.
"Якщо заяву РФ про відвід військ матеріалізується, це збільшить тиск на режим Асада з метою проведення остаточних серйозних переговорів у Женеві щодо мирного врегулювання", - сказав Штайнмаєр у понеділок, 14 березня.
Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан, коментуючи рішення російського керівництва, вважає, що РФ фактично зупинила нальоти на помірних сирійських повстанців, які, в свою чергу, воювали проти бойовиків терористичної угруповання "Ісламська держава".
Проте представники сирійської опозиції відреагували на заяву про відвід військ РФ з великим скепсисом.
"Потрібно почекати, щоб зрозуміти, наскільки масштабним буде відвід військ і які будуть тимчасові рамки", - зазначив представник сирійської опозиції на мирних переговорах в Женеві Монзер Махус.
"Російські наземні війська не мають вирішального значення, тому що вони по суті не знаходяться в Сирії", - додав він.
"Ніхто не знає, що у Путіна в голові. Але справи йдуть так, що він спочатку не мав права перебувати в Сирії", - сказав ще один представник опозиції Салем аль-Меслет.
За даними спостерігачів з Syrian Observatory for Human Rights, під час російських бомбардувань загинули близько 1700 мирних жителів.
26 лютого Рада Безпеки ООН одноголосно підтримав резолюцію про перемир'я в Сирії. Пізніше стало відомо, що перемир'я в Сирії ознаменувався вибухом, є загиблі. Інцидент стався на кордоні з Туреччиною.
РФ і США запропонували сторонам конфлікту в Сирії припинити бойові дії з 27 лютого. Сирійська опозиція повідомила, що приймає угоду про перемир'я, але за умови дотримання низки гуманітарних вимог. Президент Асад, у свою чергу, призначив парламентські вибори в Сирії на 13 квітня.