Про висилку декількох росіян з Нідерландів європейські медіа писали ще у вересні, а сама депортація відбулася навесні. Точна дата і кількість висланих росіян були невідомі. 4 жовтня міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд підтвердила, що вони припинили спробу спецслужб Росії здійснити у квітні хакерську атаку на Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ).
Тоді чотирьох підозрюваних затримали і вислали в Росію. У цей період часу ОЗХЗ намагалася ідентифікувати речовину, якою в британському Солсбері отруїли колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Організація також перевіряла речовину, яку застосували під час атаки в сирійському місті Дума. За даними розвідки Нідерландів, росіяни також хотіли відправитися в швейцарське місто Шпіц, де розташована лабораторія, яка використовується ОЗХЗ для аналізу зразків хімічної зброї. Приблизно в цей же час в Нідерландах заарештували "Олександра Петрова" і Анатолія Чепігу – головних підозрюваних у замаху на Скарипалей, – проте не було даних про причини арешту. Перед цим швейцарці вимагали від російського посла припинити шпигунську діяльність на її території.
Через кілька годин після заяви Нідерландів, США звинуватили сімох росіян, включно з висланими з Нідерландів, в кібератаках по всьому світу. Генпрокурор Джефф Сэшнс пообіцяв розшукати і покарати обвинувачених співробітників ГРУ. Мін'юст США показав фото обвинувачених співробітників ГРУ в скоєнні кібератак з 2014 по 2018 рік.
Дмитро Бадін, Артем Малишев, Олексій Мінін, Олексій Моренець, Євген Серебряков, Олег Сотников і Іван Єрмаков звинувачуються в комп'ютерних взломомах, які здійснювалися з 2014 по травень 2018 року, включаючи кібератаки на Антидопінгове агентство Сполучених Штатів (USADA), Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) та інші організації, що постраждали під час літніх Олімпійських ігор 2016 року і Параолімпійських ігор.
Російський МЗС традиційно назвав звинувачення "зрежисованою пропагандистською акцією" і звинуватив Нідерланди в провокації.
Чергове розслідування видання The Insider і громадянської розвідувальної групи Bellingcat показало, що західні спецслужби давно ідентифікували підрозділу ГРУ Генштабу Міноборони Росії, яке, швидше за все, пов'язано з постійними кібератаками - це військова частина №26165. Найцікавіше те, що досить легко, не вдаючись до шпигунства, можна отримати поіменний список всього особового складу цієї "легендарної" військової частини - справа в тому, що на її адресу зареєстровані автомобілі 305 співробітників, серед яких - нещодавно виявлений спецслужбами офіцер ГРУ Олексій Моренець; в доступній базі російської ДІБДР весь особовий склад цієї частини зазначено з усіма паспортними даними та мобільними телефонами, і при цьому більшість - із зазначенням цієї військової частини, як основного місця роботи.
Слідом Міністерство закордонних справ Канади виступило із заявою про розкриття злочинних кібероперацій, які проводяться російськими спецслужбами. У заяві МЗС, поширеній у четвер, 4 жовтня, сказано, що дії спецслужб РФ у кіберсфері є "частиною більш широкої діяльності російського уряду, яка лежить за межами відповідної поведінки, демонструє нехтування міжнародним правом та підриває міжнародний порядок, заснований на правилах". ОЗХЗ прийняла заходи по захисту від кібератак - відповідальність за безпеку організації лежить на Нідерландах, так як саме там розташована штаб-квартира Організації.
У свою чергу Франція висловила солідарність і підтримала Нідерланди. Британія почала збільшувати свої кібервійська. У планах державі збільшити власні кібервійська до 2000 фахівців. А Європейський союз занепокоєний спробою РФ здійснити кібератаку на ОЗХЗ. В ЄС засудили дії, які спрямовані на підрив міжнародного права та інститутів.