Міністерство закордонних справ Росії відреагувало на висилку чотирьох росіян, звинувачених у спробі викрадення даних Організації по забороні хімічної зброї, з Нідерландів; висилка російських громадян і звинувачення у спробі кібератаки нібито є "черговою зрежисованою пропагандистською акцією", сказано в офіційному повідомленні МЗС РФ, опублікованому в четвер, 4 жовтня.
В установі Лаврова заявили, що незважаючи на висилку росіян ще у квітні поточного року, тобто півроку тому, у Нідерландах ці "майже шість місяців" очікували чогось, під що можна оприлюднити ці дані; на думку Росії, ці викриття приурочені до відкриття сесії Організації по забороні хімічної зброї, яке заплановано на 9 жовтня.
"Симптоматично, що на тлі посилено роздмухуваної в останні кілька років на Заході параної щодо "всесильних російських кібершпигунів", які при цьому, за логікою західних політиків, "живуть у відсталій Росії", будь-який громадянин нашої країни з мобільним пристроєм сприймається як шпигун", - йдеться в заяві МЗС РФ.
Нагадаємо, сьогодні міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд повідомила про те, що в квітні місцева влада вислала чотирьох агентів ГРУ, яких підозрюють у спробі вчинити кібератаку на ОЗХЗ. При цьому під час затримання росіян, в Організації щодо заборони хімічної зброї перевіряли речовину, якою в березні отруїли Сергія та Юлію Скрипалів.
Через кілька годин після такої заяви вже США звинуватили сімох росіян, включно з висланими з Нідерландів, у кібератаках по всьому світу.