Виручка Росії від нафти і газу в червні зросте до $9,4 мільярда – Reuters

Поділитися
Виручка Росії від нафти і газу в червні зросте до $9,4 мільярда – Reuters © nicktys/depositphotos.com
Новими масовими споживачами російських вуглеводнів стали Китай та Індія

Виручка Росії від нафти і газу в червні зросте більш ніж на 50% у річному вимірі до $9,4 мільярда. Це є наслідком зменшення субсидій нафтопереробним заводам та переспрямування експортних продажів. Крім того, вперше за декілька місяців відновлюється обсяг видобутку після атак на російські НПЗ безпілотниками. Ці доходи є важливим джерелом фінансування Кремлем видатків державного бюджету, який, відповідно, є джерелом підтримки війни проти України.

Росія спрямувала експорт нафти з Європи в Індію та Китай, забезпечивши таким чином вкрай необхідні фінансові потоки для бюджету, який є дефіцитним, пише Reuters. Наразі Росія витрачає значні бюджетні ресурси на фінансування армії.

Розрахунки оглядачів Reuters показують, що прогнозована червнева виручка Росії від видобутку нафти і газу складе 814 мільярдів рублів (9,4 мільярда доларів США), порівняно з 794 мільярдами рублів у травні та 529 мільярдами рублів у червні 2023 року. Очікується, що з травня дотації НПЗ з бюджету скоротяться на 60 мільярдів рублів.

Загалом на 2024 рік уряд країни-агресора заклав у федеральний бюджет дохід у обсязі 10,7 трильйона рублів від продажу нафти та газу, що на 21% більше, ніж у 2023 році, коли зниження цін на нафту та падіння експорту газу скоротили ці доходи на 24%.

За даними видання, Росія змушена була значно збільшити витрати на оборону та безпеку після початку російсько-української війни, зокрема після широкомасштабного вторгнення у лютому 2022 року. Початок війни призвів зрештою до двох річних дефіцитів, які перевищили 3 трильйони рублів, що складає приблизно 2% ВВП Росії. Для того, щоб дофінансувати бюджет, Росія вдалася до внутрішніх запозичень і залучення коштів так званого "Фонду національного добробуту", який мав бути грошовим запасом країни, що формується внаслідок використання видобутку природних ресурсів.

Раніше, за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), квітневий експорт нафти й нафтопродуктів з Росії впав до рівня, який востаннє спостерігався наприкінці 2023 року. Це відбулося на тлі атак безпілотників на нафтопереробні заводи РФ і запланованого скорочення видобутку, що чинить тиск на доходи від продажу нафти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі