Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що участь Вірменії в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) – заморожена. Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу France 24 увечері в четвер, 22 лютого, відповідаючи на запитання, чи має намір Єреван вийти з організації, в якій домінує Росія.
Пашинян додав, що договір про колективну безпеку щодо Єревана не виконувався, особливо у 2021-2022 роках, коли йому запропонували підписати спільну декларацію Ради колективної безпеки ОДКБ через брак політичної оцінки «агресії Азербайджану» проти суверенітету Вірменії.
«Це не могло залишитися без нашої уваги. Наразі ми практично заморозили нашу участь у цьому договорі. Подивимося, що буде далі», - цитує Пашиняна Reuters.
Відповідаючи на запитання журналіста про можливе закриття російської військової бази на території Вірменії, він не дав конкретної відповіді, зазначивши, що питання «не стоїть на порядку денному».
При цьому він висловив побоювання, що Азербайджан готується до нової війни, а обіцянки мирного вирішення питання «спростовані на місцях діями Азербайджану».
Останнім часом Пашинян висловлював невдоволення зв'язками Вірменії з Росією, заявивши, що Вірменія більше не може покладатися на Росію для забезпечення своїх оборонних потреб. Тоді він припустив, що членство країни в ОДКБ можуть переглянути.
Зокрема російські війська, які мали б захищати Вірменію, у війни між Баку та Єреваном виступили як «миротворчий контингент».
Серед інших членів ОДКБ – Росія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан і Таджикистан.