В Європейському командуванні ВПС США повідомили, що в четвер, 14 квітня, російський винищувач Су-27 в небі над акваторією Балтійського моря перехопив літак-розвідник ВВС США RC-135, передає CNN.
За словами представника Європейського командування ЗС США Денні Ернандеса, американський літак здійснював плановий політ і перебував над нейтральними водами. При цьому, як підкреслив Ернандес, RC-135 не порушувала повітряний простір Росії.
Проте російський літак "скоїв безладні і агресивні маневри", коли пролітав на відстані 15 метрів від краю крила літака США. При цьому Су-27 почав "бочку ( фігура пілотажу, при виконанні якої літак повертається відносно поздовжньої осі на 360° із збереженням загального напрямку польоту – ред.) зліва від американського літака-розвідника, пролетів над ним і завершив маневр з правого боку від нього.
"Небезпечні і непрофесійні дії одного пілота можуть призвести до того, що напруженість між країнами зросте", - прокоментував ситуацію Ернандес.
13 квітня російські винищувачі Су-24 двічі підлетіли на небезпечно близьку відстань до американського ракетного есмінцю USS "Donald Cook". У той час на його борту був польський вертоліт. Американські військові прокоментували, що Су-24 імітували атаку, хоча не мали зброї і не стріляли. Між тим, деякі військові вважають, що так Росія "вирішила відправити послання" Польщі.
У відповідь держсекретар США Джон Керрі висловив рішучий протест главі МЗС РФ Сергію Лаврову у зв'язку з інцидентом в Балтійському морі.
Це не перша російська провокація в Європі. З початку війни проти України військові літаки Росії регулярно влаштовують провокації в Балтії, порушуючи повітряний простір Литви, Латвії і Естонії. У відповідь Велика Британія направить п'ять військових кораблів у Балтійське море у відповідь на російську загрозу. Таке рішення було ухвалене у лютому 2016 року. Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон підкреслив, що Лондон вперше з 2010 року вносить свій внесок у постійні військово-морські сили НАТО.