Про це Business Insider сказав відставний командир крейсера капітан Рік Хоффман, коментуючи інцидент, який стався два дні тому під час польсько-американських маневрів.
"Не треба вбивати людей лише за те, що вони тобі набридають. Ми не воюємо з Росією", - сказав американський військовий, додавши, що в таких випадках існує вірогідність помилки. Тому відповідати на імітацію атаки не прийнято.
Видання пише, що поведінка російський Су-24 порушує угоду між США і СРСР, спадкоємицею якого стала нинішня Росія, від 1973 року "Про уникнення інцидентів у відкритому морі". Тому такі дії можна розцінювати як акт агресії. Однак знищення російських літаків означало б загибель пілота, що ускладнило б і без того не прості відносини між Москвою і Вашингтоном.
За словами Хоффмана, найвірогідніше мета провокації російських Су-24 полягала в тому, щоб створити картинку для пропаганди.
"Було би дійсно цікаво подивитися, як про це напишуть російські газети вранці, як вони це обіграють", - сказав американський військових, додавши, що поведінка Москви "мало чим відрізняється від КНДР". І подібні військові провокації більше потрібні для пропагандистських байок для "внутрішнього глядача".
Тим часом, у США назвали прольоти російських Су-24 над есмінцем "агресивним актом". Анонімне військове джерело агентства "Рейтер" описало інцидент в деталях, заявивши, що російські бомбардувальники "симулювали атаку" на американський есмінець.
Це не перша російська провокація в Європі. З початку війни проти України військові літаки Росії регулярно влаштовують провокації в Балтії, порушуючи повітряний простір Литви, Латвії і Естонії. У відповідь Великобританія направить п'ять військових кораблів у Балтійське море у відповідь на російську загрозу. Таке рішення було ухвалене у лютому 2016 року. Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон підкреслив, що Лондон вперше з 2010 року вносить свій внесок у постійні військово-морські сили НАТО.