Виконання рішень арбітражів за позовами українських компаній проти РФ можливе лише в примусовому порядку

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Виконання рішень арбітражів за позовами українських компаній проти РФ можливе лише в примусовому порядку
Це можна робити через рішення національних судів про стягнення активів, що належать російській державі.

З огляду на позицію Москви щодо невизнання рішень міжнародних судів, що оцінюють дії російської влади, виконання рішень арбітражів за позовами українських компаній можливе лише у примусовому порядку, через рішення національних судів про стягнення активів, що належать російській державі. При цьому активи, на які поширюється суверенний імунітет Росії (зокрема, дипломатичні і Центробанку), не можуть бути стягнуті.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко.

Як відмічає юрист-міжнародник Олександр Малиновський, останнім часом все більшого поширення здобуває практика, згідно з якою стягнення накладається не тільки на активи, що безпосередньо належать відповідачеві на праві власності, але і на активи третіх осіб, права на які має або може отримати відповідач. Наприклад, на виплати, право на які має відповідач у відповідності з укладеним ним кредитним договором. Або на виплати від орендаря, використовує майно відповідача, або на дивіденди, що належать відповідачу. Також можливим варіантом є продаж (як правило, з дисконтом) прав вимог до Росії, що виникають з арбітражних рішень, її боржникам (для подальшого проведення взаємозаліку) або великим іноземним банкам.

"І навіть історія позову проти Росії швейцарської компанії Noga (ще один приклад арбітражного рішення, на який так полюбляють посилатися російські експерти) показує, що немає безнадійних справ. Адже арбітражні рішення - це юридична тиск на Кремль, створює постійний ризик для закордонних активів Росії та звужуючий можливості їх комерційного використання російською державою, - зазначає оглядач. - Нагадаємо, що Noga довгі роки безуспішно намагалася виконати рішення, винесене арбітражем ще в 1997 р. Вона домагалася арештів зарубіжних активів Росії - банківських рахунків, літаків, вітрильника "Сєдов", колекцій картин. Ці арешти згодом були скасовані. Але ризики, що постійно виникають через арбітражне рішення, зрештою, змусили Мінфін Росії піти на проведення у 2007 р. операції викупу прав вимог за боргом перед швейцарською компанією".

Детальніше про рішення Постійного третейського суду в Гаазі за позовами українських компаній проти РФ за крадіжку власності в Криму читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Кара гаазька" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі