Виконання Німеччиною зобов'язань за видатками на оборону може поліпшити її відносини з США – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Виконання Німеччиною зобов'язань за видатками на оборону може поліпшити її відносини з США – експерт Німеччина може завоювати довіру Трампа, піднявши витрати на оборону в межах своїх обов'язків в НАТО © http://commons.wikimedia.org/wiki/User:Tvabutzku1234
Досягнення нормативу НАТО за витратами на оборону зможе стати одним з аргументів на користь співпраці між ЄС і США.

Відповідно до опублікованомого минулого тижня річного звіту генерального секретаря НАТО Йенса Столтенберга, у 2016 році у сфері військових витрат досягнутий перелом, і незабаром ще кілька країн будуть відповідати критеріям витрат на оборону. Але США турбує те, що в передовій групі з військових витрат немає Нідерландів, Данії, Бельгії, Іспанії, Португалії і, головне, Німеччини. Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Їжак.

Автор зазначає, що розрахунки на основі статистики НАТО показують, що якби в минулому році військові бюджети всіх європейських союзників становили не менше 2% ВВП, в сукупності вони давали б не 240 млрд дол, а близько 360 млрд проти американських 680 млрд. Таке збільшення не є реалістичним навіть у діапазоні кількох років. Для США заклик до зростання витрат - законодавчо закріплена вимога справедливості розподілу зобов'язань. Готовність європейських країн, до яких звернений цей заклик, на нього відгукнутися - важливе питання майбутнього НАТО.

Їжак підкреслює, що не всі європейські країни в стані значно збільшити військові витрати, не ризикуючи порушити правила ЄС про допустимий бюджетний дефіцит. Але Німеччина може. Більше того, зростання військових витрат у нинішній ситуації може стати для неї стимулом економічного розвитку. Раніше Німеччину від посиленого військового будівництва утримувало небажання викликати непотрібне занепокоєння в Європі з приводу німецької військової могутності на додаток до існуючого неспокою з приводу її економічного домінування.

"Але зараз, коли США ставлять питання про підтримку європейського інтеграційного проекту ребром, Берлін готовий йти на поступки. Ангела Меркель вже дала зрозуміти, що її країна готова вносити в загальну безпеку додаткові фінанси. З урахуванням масштабу німецької економіки може йтися про суми, здатні пом'якшити серця Дональда Трампа і його військових радників", – пише автор.

Читайте також: Путін і Меркель можуть зустрітися 2 травня - Reuters
Детальніше про відносини Німеччини і США читайте у статті Олексія Їжака "Важкий альянс" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі