Викиди парникових газів повинні досягти піку протягом 4 років, говориться в звіті ООН, який просочився

Поділитися
Викиди парникових газів повинні досягти піку протягом 4 років, говориться в звіті ООН, який просочився © Андрій Товстиженко, DT.UA
Особливу провину укладачі доповіді покладають на використання джипів і на вживання м'яса

Глобальні викиди парникових газів повинні досягти піку в найближчі чотири роки, вугільні та газові електростанції повинні бути закриті в наступному десятилітті, і будуть потрібні зміни в способі життя і поведінці, щоб уникнути порушення клімату. Про це повідомляє The Guardian.

Інформація отримана з підготовленої до виходу третьої частини історичної доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, перша частина якої була опублікована в понеділок. Документ попереджає про безпрецедентні зміни клімату, деякі з яких є незворотними.

Тим часом, згідно з доповіддю, для досягнення мети — утримати глобальне потепління в межах 1,5 градусів за Цельсієм і домогтися нульового рівня викидів в 2050 році — потрібно скоротити наполовину викиди вуглекислого газу за наступне десятиліття.

Автори вказують, що багаті люди в кожній країні несуть більше відповідальності за глобальне потепління, ніж бідні. Так, на 10% осіб, найбільш відповідальних за викиди в світі і при цьому найбільш багатих, припадає 36 — 45% загального обсягу викидів вуглекислого газу: це в 10 разів більше, ніж у 10% найбільш бідної частини населення Землі, яке має відношення лише до 3 — 5% викидів.

При цьому, зазначає The Guardian, особливу провину укладачі доповіді покладають на використання джипів і на вживання м'яса, а також вважають за необхідне змінювати уклад життя і побутові звички, включаючи раціон харчування, особливо у багатого населення.

«Перехід на дієту з більш високим вмістом білків рослинного походження в регіонах з надмірним споживанням калорій і харчових продуктів тваринного походження може привести до істотного зниження викидів, а також принесе користь здоров'ю... рослинна дієта може знизити викиди до 50% в порівнянні зі звичайним західним харчуванням, яке призводить до інтенсивних викидів», — стверджується в документі.

У доповіді також говориться, що відмова від будинків з надмірними опалювальними і охолоджувальними системами, скорочення повітряних перевезень, менше використання енергоспоживаючих пристроїв теж може внести значний вклад в зниження викидів.

Документ згадує економічні ризики, пов'язані з заморожуванням використання викопного палива, що може виражатися в «трильйони доларів»; проте в доповіді радять скоротити ризики за допомогою інвестицій в «низьковуглецеві товари і послуги».

Крім того, укладачі звіту вважають, що для стримування потепління в рамках 1,5 градусів за Цельсієм будуть потрібні технології для виведення вуглекислого газу з атмосфери планети. Автори вважають, що турбота про лісові та земельні ресурси теж дозволить обмежити підвищення температур, але ці заходи не зможуть компенсувати повільне скорочення викидів в інших галузях людської діяльності. Також автори висловили оптимізм з приводу здешевлення технологій отримання сонячної та вітрової енергії.

У понеділок МГЕЗК ООН опублікувала доповідь, згідно з якою «багато які зі спостережуваних змін клімату безпрецедентні за тисячі, а то й сотні тисяч років», а багато які зі змін, які вже почалися, наприклад, триваючий підйом рівня моря, будуть «незворотними протягом сотень тисяч років».

Раніше повідомлялося, що через глобальне потепління може бути знищене ціле місто Коркоран в штаті Каліфорнія. Жителі вже помічають, що домівки почали просідати. І хоча тріщин а руйнувань поки не помічено, але влада вже благає про допомогу на федеральному рівні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі