Війни в Україні і в Секторі Гази можуть змінити світ, як Перша і Друга світові війни - ексрадниця президента США

Поділитися
Війни в Україні і в Секторі Гази можуть змінити світ, як Перша і Друга світові війни - ексрадниця президента США © Brookings Institution
Гілл порівняла напад ХАМАСу на Ізраїль з Перл-Харбором, оскільки ця атака відкрила «новий фронт» у глобальному протистоянні.

Фіона Гілл стривожена. Колишня радниця президента Дональда Трампа з питань Росії побоюється, що підтримка України поступово зменшується. І це спонукає Владіміра Путіна спробувати дочекатися, коли Захід здасться.

«Путін відчуває, що все складається на його користь», - попереджає вона в інтерв’ю для Los Angeles Times.

Але вона наголошує, що з початком війни між Ізраїлем і ХАМАС в Секторі Гази світ став ще більш небезпечним. Ці два конфлікти не пов'язані безпосередньо, але кожен з них, ймовірно, вплине на інший.

«Це можуть бути війни, що змінять глобальну систему, щось на кшталт Першої і Другої світових воєн, які спричинили серйозні зміни в міжнародному порядку. У певному сенсі, напад ХАМАС на Ізраїль був своєрідним моментом Перл-Харбору. Ця атака відкрила другий фронт», - сказала Гілл.

Більшість великих світових держав об’єдналися у дві полярні коаліції: США та їхні союзники з одного боку, Росія, Китай та Іран - з іншого. Одна з цих коаліцій підтримує Україну і Ізраїль, інша - ні.

Сполучені Штати та їхні європейські союзники надали мільярди доларів у вигляді зброї та фінансової допомоги, щоб допомогти завадити Путіну втілити свою мрію про відновлення Російської імперії. Але прогрес України дуже повільний, що викликає нетерпіння не лише у США, але й у Європі.

«Ми надали занадто великого значення контрнаступу України. Це буде довга війна. Путін думає, що ми здамося, якщо він протримається достатньо довго», - пояснила Гілл.

Російський лідер також «явно чекає 2024 року» і перспективи того, що Трамп може повернутися в Білий дім і поховати допомогу Україні, - додала вона. Перше випробування відбудеться вже найближчими тижнями, коли Конгрес розглядатиме запит Байдена на нову допомогу Україні у розмірі 61 мільярд доларів. Востаннє, коли Палата представників розглядала такий запит, 93 республіканці проголосували проти. Серед них був і новообраний спікер Палати Майк Джонсон.

Гілл не сумнівається, що «другий фронт» у Секторі Гази допомагає Путіну, оскільки відволікає увагу США і європейських друзів України. Поки не зрозуміло, чи відправить Вашингтон ізраїльській армії частину тієї зброї, яка раніше була призначена Києву. Але, здається, запит Байдена на допомогу Ізраїлю в розмірі 14 мільярдів доларів робить тягар для Конгресу і платників податків ще важчим.

Наступна фігура на глобальній шахівниці - це Китай, який Байден визначив як головного суперника. Його попередник Трамп теж так вважав. Під керівництвом Сі Цзіньпіна Пекін зміцнив свій союз з Росією.

«Китай не хоче залишитися сам без жодної іншої великої держави в якості союзника. Сі Цзіньпіну потрібен Путін, а Путіну потрібен Сі», - каже Гілл, додаючи, що це створює проблеми для США.

«У нас не буде жодної надії на обмеження можливостей Росії і заспокоєння Близького Сходу, якщо у нас будуть суперантагоністичні відносини з Китаєм», - вважає вона.

На думку колишньої радниці президента США, адміністрація Байдена повинна спробувати пом’якшити відносини з Китаєм за допомогою кроків у стилі Річарда Ніксона. 37-й президент США налагодив відносини з Мао Цзедуном у 1972 році.

Нарешті, Гілл стурбована ще однією країною: Сполученими Штатами, які наближаються до президентських виборів, поляризованих як ніколи. Путін - не єдиний світовий лідер, який чекає, чим обернеться 2024 рік.

«Якщо решта світу буде думати, що кожного разу, коли приходить новий уряд, ми будемо розривати угоди, які щойно уклали, на нас не будуть дивитися як на дуже надійного партнера», - попередила вона.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі