Війна в Україні змусила Макрона переглянути військову стратегію — WELT

Поділитися
Війна в Україні змусила Макрона переглянути військову стратегію — WELT © Скріншот Youtube
У 50-сторінковому документі міститься аналіз майбутніх загроз Франції і відповіді на них

Емманюель Макрон взяв курс на посилення військового потенціалу та оголосив про нову військову стратегію. Це є реакцією на війну в Україні, пише WELT.

Згідно з повідомленням Єлисейського палацу, підготовка Франції до збройного конфлікту є метою стратегічної промови, яку Макрон виголосив у середу на військовій базі в Тулоні на півдні Франції. Президент Франції також скористався нагодою, щоб оголосити про офіційне завершення місії Barkhane в Африці. Зважаючи на зміну природи загроз у геополітично зміненому середовищі, Макрон говорив не про переломний момент, а про «революцію менталітету» та «Коперниковський поворот» у своїй країні.

Довгостроковий план викладений в «Огляді національної стратегії». Це третій перегляд доктрини з моменту вступу Макрона на посаду в 2017 році. Причиною перевизначення є війна Росії в Україні, яка, за словами Макрона, мала «прояснювальний ефект». 

У 50-сторінковому документі міститься аналіз майбутніх загроз Франції і відповіді на них. На основі цього аналізу на початку 2023 року уряд представить новий закон про військову оборону, за який має проголосувати парламент.

Макрон підкреслив, що Франція є «зразковим партнером НАТО» і що французький порядок денний стратегічної автономії Європи зміцнив трансатлантичний альянс. За словами Макрона, «Європа, що обороняється» є очевидним досягненням останніх п'яти років. Погляд, який поділяють не всі в Європі, але який твердо представлений у Міністерстві закордонних справ Парижа.

В останні місяці високопоставлені представники французької армії висловлювали сумніви щодо здатності Франції захистити себе. Колишній начальник Генштабу П'єр де Вільє особливо різко висловлюється щодо французької армії.

«Ми не були готові до війни в Україні. Потенційно ми могли  б захистити 80-кілометровий фронт, але точно не 1300 км», — сказав де Вільє. За його підрахунками, боєприпаси, які використовує українська армія за тиждень, еквівалентні десятирічній кількості французького виробництва.

Основою французької оборони залишається ядерне стримування, яке, як зазначив Макрон, «має європейський вимір більше, ніж будь-коли». 

Нова стратегія зосереджена на захисті від гібридної війни та кібератак. Франція хоче відігравати новаторську роль і вкладає значні кошти у свою спецслужбу, а також у нові структури, призначені для передбачення, запобігання та протидії атакам фейкових новин.

Макрон натякав на маніпуляції на виборах і говорив про «зловмисні наративи», подібні до тих, що використовуються в африканських країнах, щоб Франція користувалась там меншою довірою

Цілеспрямоване маніпулювання громадськістю ззовні стає дедалі ефективнішим

«Ми не будемо терплячими спостерігачами цього розвитку подій», — пообіцяв Макрон.

Крім того, Макрон розраховує на «рішучий прогрес» у франко-німецькій співпраці у сфері озброєнь, називаючи Німеччину  «важливим партнером». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі