США у своїй новій стратегії з нацбезпеки визнали Росію постійною загрозою

Поділитися
США у своїй новій стратегії з нацбезпеки визнали Росію постійною загрозою © depositphotos / andriano_cz
Білий дім бачить Росію державою, де поєднане «авторитарне управління з ревізіоністською зовнішньою політикою».

У середу, 12 жовтня, Білий дім опублікував нову стратегію національної безпеки США. В документі зокрема йдеться про стосунки з Російською Федерацією, яку американці тепер вважають державою, де поєднане «авторитарне управління з ревізіоністською зовнішньою політикою». Про це повідомляє ТСН з посиланням на документ, опублікований на офіційному сайті Білого дому.

У новій стратегії нацбезпеки Сполучених Штатів сказано, що протягом останнього десятиліття «російський уряд вирішив проводити імперіалістичну зовнішню політику», кульмінацією якої стало «повномасштабне вторгнення в Україну з метою повалення її уряду та підкорення Росії».

«Цьому передувало вторгнення Росії в 2014 році до України, її військове втручання в Сирію, її багаторічні спроби дестабілізувати своїх сусідів, використовуючи розвідувальні дані та кіберспроможності, а також відверті спроби підірвати внутрішні демократичні процеси в країнах Європи, Центральної Азії та в усьому світі. Росія також нахабно втручалася в політику США і працювала, щоб посіяти розбіжності серед американців», – сказано у документі.

Там вважають, що російський уряд під керівництвом президента Путіна порушує права людини у своїй країні, жорстко придушує свою опозицію та закриває незалежні ЗМІ. Як наслідок, в Росії виник застій політичної системи, яка не реагує на потреби свого народу. Саму Росію там названо постійною загрозою для міжнародного миру та стабільності, а від її влади, зокрема Путіна, не чекають нічого хорошого

«Тепер ясно, що він не зміниться. Росія зараз представляє безпосередню та постійну загрозу міжнародному миру та стабільності. Це не про боротьбу між Заходом і Росією. Йдеться про фундаментальні принципи Статуту ООН, учасником якої є Росія, зокрема щодо поваги до суверенітету, територіальної цілісності та заборони захоплення території шляхом війни», – йдеться у документі.

Також у новій стратегії нацбезпеки сказано, що США надалі підтримуватимуть Україну у війні проти Росії, надаватимуть допомогу по відновленню країни та підтримуватимуть її подальшу інтеграцію в Європейський Союз. Також США будуть надалі працювати над тим, аби згуртувати світову спільноту, щоб притягнути Росію до відповідальності за вчинені її армією на території України звірства.

«Ми стримуємо стратегічні галузі економіки Росії, включаючи оборону та аерокосмічну сферу, і ми продовжуватимемо протидіяти спробам Росії ослабити й дестабілізувати суверенні країни та підірвати багатосторонні інститути. Разом з іншими членами НАТО, ми зміцнюємо нашу оборону та стримування, особливо на східному фланзі», – сказано в документі.

Також США розуміють, що ослаблена у військовому плані Росії, буде надалі намагатися погрожувати ядерну зброю.

«Звичайні військові сили Росії будуть ослаблені, що, ймовірно, посилить потугу Москви опиратися на ядерну зброю у своєму військовому плануванні. Сполучені Штати не дозволять Росії або будь-якій іншій державі досягати своїх цілей шляхом використання або погрози застосування ядерної зброї», – йдеться у документі.

Нагадаємо, міністр оборони США Ллойд Остін під час брифінгу за підсумками шостої зустрічі у форматі «Рамштайн» заявив, що Україна отримає від західних партнерів додаткові системи протиповітряної оборони настільки швидко, наскільки вони фізично можуть бути доставлені на її територію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі